Corona Virüsü Pozitif Olan Kedi Sahipleri !

Minigimmm

Merhabalar, kedimi 3 ay önce kisirlastirma operasyonu için kliniğe goturduğumde yapilan kan tahlili sonucu bağisikliginin duşuk olduğunu ve corona taşıyıcısı olduğunu öğrendik. Biyokimya değerlerinde de karaciger ve bobrek biraz sıkıntılı çıkmıştı. Bu 3 ay içinde karaciğer enzimi icin bir kutu ilac ve bagisiklik icinde lactoferon ve vetomune kullandık. Geçen hafta tekrar yapilan kan tahlili sonucunda bağişikliginin yeterli seviyeye ulaştiğini goren hekimimiz kisirlastirma operasyonunu yapabilecegini soyledi. Bu değerleri kaybetmeden kizginlik tekrar bagisikligi baskilamadan operasyonu yapip çıkaralim aradan kurtulsun dedi. Cumartesi operasyon yapildi çok şükür sıkıntısız atlattik. Biliyorum ki coronanın bir tedavisi yok, onemli olan bağışıklığı yuksek tutmak ama her an endişeliyim bağışıklığı dustu mu duser mi diye cunku fip tehlikesini de biliyorum.

Sizlere, kedisi corona tasıyıcısı olanlara sormak istiyorum; ne zaman öğrendiniz ne kadar süredir coronayla yaşıyorsunuz, hekimlerinizin bu konu hakkindaki görüşleri nedir, nasıl bir bakım uyguluyorsunuz, ekstra nelere dikkat etmek gerek, neler yediriyorsunuz, faydasini gorduğunuz bir seyler oldu mu, kan tahlili bağışıklık ve biyokimya değerlerine kac ayda bir baktırıyorsunuz. Ben nerdeyse her ay baktirmak istiyorum korkuyorum. Hekimimiz 6 ayda bir yapmak yeterli dedi. Corona olup da kisirlastirdiktan sonra bagisiklikta duşuş yaşadiniz mi bunlari merak ediyorum. Ekstra tavsiyeleriniz varsada bilmek isterim. Simdiden zaman ayırıp cevap yazanlara teşekkur ederim.

21 CEVAP

Minigimmm

@koalandalago, öncelikle çok geçmiş olsun kalıcı sağlık diliyorum kucuk dostunuza. Immunovital dediğiniz zoovital markasinin takviyesi mi, o ise incelemistim guzel içeriğe sahip marka zaten kaliteli urunler uretiyor hekimimizde onayliyordu. Biz vetomune kullandik sağlam bir takviyeydi bağisiklik için. Simdi biofelinenin bağisiklik hapini aldim hekimimiz marka sahipleriyle goruştuğunu urunlerini inceleme firsati bulduğunu güzel içerik ürettiklerini kullanabileceğimi soyledi. Bir sonrakinde de immunovitali kullanirim. Ve sormak istedigim ikinci bir soru raw besleme demistiniz detoks ilik falan nerden nasil aliyorsunuz bizi bilgilendirir misiniz arada bende alabilirim

Marslipati

Kedilerin strese girdiğini nasıl anlarız? Birde düzenli olarak mama su icen hareketli olan bir kedi hasta olur mu ben kedime birşey olmasından çok korkuyordum biraz bildi verebilir misiniz :)

Minigimmm

@Marslipati merhaba, stresi girdiğini, korktuğundan nefes alisverisinden anlayabilirsiniz bizimkinin suratindan bile anlasiliyor veteriner gittiğimizde bildiğiniz insan gibi mutsuzlaşiyor suratina asiyor gibi bu durum suratina hal ve hareketlerine yansiyor. Tasima kutusunda kendini iki büklüm yapıp arka tarafa doğru hareketsiz yapistiriyor. Mesela eve misafir yabanci biri geldiginde bir yerlere koltuk arkalarina saklanmasindan anliyorum. Az once veteriner hekimimizin kliniğinden geldik mesela arabada giderken çok hizli nefes alip veriyordu vucudu hizli hizli inip kalkiyor bunu hep yaşiyoruz. Hafta sonu sahile goturduk disariya alişsin diye mesela yanimda da yas mama goturmustum yas mama icin deliren cocuk mesela asla ilgilenmedi yemedi stres altinda olduklarinda yemek yemezler. Bu gibi şeylerden anlaşiliyor bir şeylerin yolunda gitmedigi stres altinda olduğu. Kedinizi en iyi siz tanirsiniz. Onunla vakit geçirdikce derdini anlatamasada hal ve hareketlerinden hersey anlaşiliyor. Mesela ben hazirlanmaya basladigimda bunu gordugu zaman vete gideceğini anlayip direk kaciyor koltuk arkasina :)

koalandalago

Evet immunovital zoovital'in, kesinlikle tavsiye ederim. Biz cig besleme yapmiyoruz kuru mama veriyoruz (instinct ve/veya simdi yeni basladigimiz taste of wild) ama takviye edici olarak Raw For Us markasinin detoks ve ilik urunlerini kullaniyoruz bagisiklik guclenmesi adina. Ben buraya uzun uzun yazdim eger vaktiniz olursa; https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/98600-raw-for-usfreeze-dried-odul-mamalari ama ozet olarak onemli noktalar soyle;
Ilik iksiri -> İlik içeriğiyle gelen kolajen ve glisin eklem, bağırsak ve karaciğer sağlığını desteklemek için menüye eklenmiştir.
Detoks -> Probiyotik ve prebiyotik içerikli sinbiyotik bir karışımdır.
Eger yardimci olabilecegim akliniza takilan herhangi bir sey olursa bana her zaman ulasabilirsiniz, mesaj kutum da acik.

Jarvis12

@Minigimmm, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler öncelikle. Oğlum çok şükür iyi, baya toparlandı.4 gün serum tedavisinden sonra iştahı yerine geldi. Veterinerimiz de VetoMune verdi,kedim onu da çok severek yiyor.İştahı maşallah çok açıldı,3-4 günde kilo bile aldı fark edilir derecede. Ekstra vitamin ve macun da veriyorum ara ara.Sık sık kırmızı et,tavuk haşlaması veriyorum.Yaş mama da yiyor.Hastalık sürecinde tiksindiğini düşündüğüm yaş mamasını da yerse tamamen iyileştiğine ikna olacağım :) henüz denemedim. Ödül mamalarını yemiyor o zamandan beri ama sanırım sıkıldığından.Daha önce de kullandığımız ödül mamasından sıkılmıştı,yenilerini alınca çok sevmişti. Durum böyle, keyfi de çok yerinde. İnşallah bir daha aynı sorunları yaşamayız, bütün çocuklarımız sağlıkla sürdürsünler ömürlerini inşallah. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim tekrardan.

Marslipati

Anladım teşekkür ederim peki bi anlık streste bile mi allah korusunda fip e çevirir