Kedim 3 Gündür Kusuyor Kabız Ve Halsiz

Merhabalar kedim 3.5 yaşında 3 gündür ara ara kusması var . İç parazit damlasını biraz geçiştirdik ondan diye düşündüm o olabilir yada mama değişikliğide yaptık ondanda olabilir diye düşünüyorum bugün mahallemdeki veterinere götürdüm mama değişikliği yüzünden dedi birde midesi rahatlaması için iğne yaptı fakat kakasını hala yapamıyor 1 tatlı kaşığı zeytinyağı verdim bende birde entoragermina çocuklar için olanından ilaç verdi geçer mi sizce bu 3 gündür çok halsiz çok korkuyorum bişey olacak diye karnıda taş gibi oldu önerileriniz nelerdir

2 CEVAP

%90 Mama değişimindendir. Kustuğu için yeterli gıda girişi olmadığından dışkılamamış olabilir. Malt verebilirsiniz. Sevdigi yaş mamalardan verebilirsiniz

Orcuncun

3 gündür hiç dışkıya çıkmadıysa ve kusuyorsa yabancı cisim ihtimalini de değerlendirmek gerekir aklınızda olsun detaylı değerlendirebilecek bir kliniğe götürürseniz iyi olur