Kedim İle Otobüs Yolculuğu?

pamuk18pamuk

Merhaba arkadaşlar!!
Yakında 5-6 saatlik bir yere gitme ihtimalim var sizce kedimi de görülmeli miyim?
Bir de bişey daha sorucam otobüsle gideceğiz otobüslerde evcil hayvanlar bagajda mı kalıyor? Yoksa yanımıza alabiliyor muyuz?

18 CEVAP

Goupe

komşunuza falan emanet etseniz daha iyi olur evi havanlandırmak için camı açmanız lazım kaçabilir. suyunu falanda değiştirmek için birisi başında olsun

pamuk18pamuk

@goupe suyunu ve mamasını fazladan koyuyorum daha önce evde tek başına 3 gün bıraktım zaten.

KedimVar

Üç günlüğüne yanınıza almaya değmez ki. Kedileri mümkün olduğunca yaşadıkları yerden ayırtmamak lazım. Strese giriyorlar. Köpek gibi değil. Üç günlüğüne komşunuz bakabilir bence zaten daha önce de bırakmışsınız.

efruzg

Kaç günlüğüne gidiyorsunuz?

Goupe

Bagajda gidemezler. Oraya girip çıkamayan birsürü hayvan var. Kedinize sakinleştirici alın onunla götürün. Otobüs firmasına söyleyin uyuyacak miyavlamıyacak falan diye. Kabul etmezlerde bagaj riskine girmeyin. Petkargo ile yollayabilirsiniz.

pamuk18pamuk

Kaç günlüğüne olduğu şuan belli değil tam ama büyük ihtimalle evde bırakıcam zaten çok uzun değil 3 gün falan tek başına kalabilir heralde

Dbakırdan denizliye uçağı kaçırdığım için 21 saatte yavru kedimi otobüsle götürdüm. Mümkün mertebe otobüs kullanmayın. Çünkü ulaştırma bakanlığının kararı gereği evcil hayvanların yanınızda taşınması yasak. Bagaja alıyorlar. Ben her molada çıkarmalarını isteyip kedimle ilgilendim. Küçük oldığu için şanslıydım çünkü pek stres olacak kadar ne olduğunu anlamadı. Ama büyük kedilerdr aşırı strse girme durumu yaşanabilir.

pamuk18pamuk

@handusistan anladım bagaja koyuyorlarsa zaten götürmem

Goupe

bagaja koymayanlarda var ama uyatman lazım gidip otobüs firmalarıyla konuşsan çok iyi olur. hemn yanlız kalmaz hemde aklın evde kalmaz

Yolda kontrol olsa ceza yer araç bagaj dışı hayvan taşımadan dolayı. 6 saat çok uzun bi süre değil, 21 saate benim keke dayandıysa. Binmeden önce sakinlşetirici/uyuşturucu tarzı vetler bişey yapıyor, yol boyu hayvan anlamıyor ne olduğunu. Bagajda hava sirkülasyonu sıkıntılı değil. Sadece gece yolculuğı olacaksa, kafesin içine sıcak su torbası veya bi pet şişeye sıcak su koyup üşümesini engelleyebilirsiniz

pamuk18pamuk

@kedimvar komşularımda kediye bakacak birisi yok aslında zaten 3-4 gün tek başına kalabilir heralde ama belkide evde babam olabilir akşamdan akşama gelir. Ozaman bir sorun olmaz zaten ama gelmese bile çok büyük bir sorun olucağini zannettmiyorum geldiğimde bol bol oynatırım onu :) Boşu boşuna yolda strese girmesin

nyancat

Uyutmak ve sakinleştirmek için verilen ilaçlar kusma ishal vs yapabiliyormuş veterinerimiz söyledi tavsiye etmiyor o yüzden bende böyle bir riski alamadım internette de yazıyor zaten zararlı olduğunu hatta bazen kedilerin bağışıklık gösterip sakinleşmediğini

pamuk18pamuk

@nyancat bence de kediye böyle birşey yapmaya gerek yok zorunlu olmadıkça boşu boşuna

Zeynooo

Bence sakın bagaj düşünmeyin. Ve sakın başladı evinde bırakmayın. Benim arkadaşım bıraktı kedisi stres e girdi ve öldü .petkargo varmış onunla yollayın benim fazla bilgim yok bu konuda. Otobüs anlasin bence ikna edin yanınızda götürün. Başkasının evinde bırakmayın.

pamuk18pamuk

@zeynooo başkasının evinde bırakmayacağım zaten kendi evimde bırakacağım fazladan mama ve su koyacağım 3-4 gün yetecek kadar