Uygun Fiyatli Kuru Yavru Mama Tavsiyeleri

TarcinBey

1.5-2 aylik kedim var. Uygun fiyatli yavru kedi mamasi ariyorum. 700 gr 7 TL marketlerde hem biraz gereksiz geldi o kadar hem de market mamalarinin zararli olduğunu duydum. Bi arkadasim petshop yerine veterinerlere bak hem direk ona yönelik mama hem de daha ucuz demişti. Kilosu ortalama ne kadardir?

17 CEVAP

efruzg

Tüy dökümü olmadı bizde. Arkadasım 7aylık kedisine kullanıyor ondada öyle bir şikayet yoktu . Ben almadan önce internette yorumları çok okudum ama pek bu konuda şikayet görmedim şahsen .

yasement

Büyük paket mamalari tercih edin isterseniz daha uyguna gelir. Şuna bakin isterseniz Brit premium 8 kilo

efruzg

Evet yavru olanını kullanıyorum tavuklu/hamsili . Bi 2/3 hafta olmustur kullanalı . Ben memnunum zaten kuru mamaya Yen'i geçtik . Felicia marka ile devam edicem hep

Cotontzu_Siri

Golosi

Cotontzu_Siri

Matisse

efruzg

Markaya göre değişiyor kg fiyatları . Ben 2kg mamayı 50liraya aldım . Felicia kullanıyorum . 1kg mamaya ne kadar vermeyi düşünüyorsunuz fiyat olarak ? Ona göre tavsiyede bulunabilirler :)

Benim1kedimvar

Alsanız kaç kilo mamayı saklayabilirsiniz ve ne kadar bütçe ayırabilirsiniz?

Zeytinlicorek

@efruzg Siz felicia mamayı ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ve tavuklu-hamsili olanını mı kullanıyorsunuz? Ben de mama arayışı içerisindeyim de. :)

Zeytinlicorek

Tavuklu mamalar için alerji/tüy dökümü yapar diyorlar o açıdan korktum biraz. Sizin kedinizde oldu mu?

efruzg

Benimki daha 1kg bile bitirmemiştir belki çoğu duruyor . Yukarıdaki yorumlardaki golosi markaya bi bakın isterseniz

Cotontzu_Siri

Yüksek miktarda alırsanız ucuza gelir.

betulaltundal

Günlük vereceğiniz mama miktarını kedinizin kilosuna göre ölçekle verirseniz daha iyi olur. Aldığınız market maması Whiskas ise kendi yediğinizden verin daha iyi. Bütçeniz el vermeyebilir tabii ancak 2kg mamaya 50tlden aşağı bir fiyat verdiğiniz zaman mama kalitesi maalesef düşüyor :(

Cotontzu_Siri

İlla market maması fiyatına alacaksanız pro choice alın.

TarcinBey

5 kiloya kadar saklarim alabilirim ama biraz bütçe sıkıntısı var. Pek bi düşüncem yok aslinda veterinerlerde fiyat bilmediğim bilmediğim icin

TarcinBey

2 kiloya 50 lira verebilecek durumum yok acikcasi. Çünkü zaten bi kilo mamayi 1-1.50 hafta da bitiriyor. Sizinkiler de öyle mi? Bide o zaman gobegimiz vardi simdi ameliyat falan oldu çok zayiflamis daha da bi mama yeme ihtiyacı duyacagini düşünüyorum