N&D Kuzu Etli Ve Yaban Mersinli Düşük Tahıllı Yetişkin Kedi Maması Bu Mamayı Kullanan Varmı ?

Oqrenerde06

Bu mamayı kullanıp memnun kalan varmı ? Kilo alımını desteklemek için az tahıllı mı tahılsız mı tavsiye edersiniz. ?

10 CEVAP

blue_hpood

tahılsız tavsiye ederim. ben tavuklu ve somonlusunu kullandım, gayet iyi gelmişti. azıcık alıp deneyin.

Oqrenerde06

blue_hpood Çok teşekkur ederım açık yok fakat 1.5kg falan alacağım sanırım. :)

GlsmKrpk

ND balıklı kitten maması iki kedime de iyi gelmedi. Dışkılarını yumuşattı. 1.5 kg paketler alıyorum , 3. Pakette ishale döndü dışkıları . Veteriner önerisi ile probiyotik başladık ve başka bir markaya geçtik bugün .
ND balıklı 1.5 kg paketi elimde kaldı . Gerçekten sindirim sorunu yapıyormuş

Oqrenerde06

@glsmkrpk evet balıklı mamayı bazı kediler doğru sindiremeyebiliyormuş o yüzden balık riskine girmek istemiyorum geçmiş olsun size :(

blue_hpood

açık olanlar güvenmeyin derim:) ben de öyle alıp denemiştim. ben birden geçiş yapmıştım fakat bir sıkıntı olmamıştı. tüyleri de acayip güzelleşmişti.

Benim iki kedi de kuzu etliyi sevmemişlerdi ama geyik etliye ikisi de bayıldı 1 haftada 150 gram aldı tüyleri yumuşacık parlak oldu. Geyik etli olanı da tavsiye edebilirim.

orhdoner

Ben de kullanıyorum tahılsız olanını çok memnunum kilo da aldılar çok severek yiyorlar

Oqrenerde06

@ebrugurkaracayir bir kere farklı mamanın kuzulusunu aldım bayağı severek yemişlerdi sanırım bunu da severler :) Veterinerimiz kuzu yerıne balık tercıh et daha iyi olur dedi ama o da sindirimi açısında sıkıntılı olabilir diye düşündüm

Oqrenerde06

@orhdoner olmazsa tahılsız alayım tahıl az miktar olmazsa kilo alımı yapmaz diye duymuştum ondan az tahıllıya yöneldim :)

Oqrenerde06

@orhdoner sizin adınıza çok sevındım umarım benım kızım da alır bu gidişle oğlanı obez edeceğiz mayayı besledikçe oğlan da bundan faydalanıyor :D 2 kedi olunca