Yavru Karga Yuvasından Düşmüş!!!

KedimVar

Bahçemizde yavru bir karga bulduk. Zaten birkaç saat önce de oradaydı ve az önce baktığımızda da uyuyordu. Babamla ben de durumuna bakmak için dışarıda soğukta kalmasın, sabah anne babası koruyor evet ama akşam kediye yem olmasın diye aldık. Ama hayvanda tuhaf bir şey vardı. Kanatlarını çırparak yerde sürünüyordu resmen. Sonradan fark ettik ayağında bir problem olduğunu. Sanki ayağı ters dönmüş gibiydi. Akşam karanlığından net olarak göremedim ama Ayağa kalkamadınız için sürünüyormuş meğersem. Yuvasından düşmesiyle alakalı olduğunu sanmıyoruz. Doğuştan olduğunu düşündük. Sonra kutuya koyup yangın merdivenlerinin oraya koyduk. Hemen kapımızın önü yani. Babam da işe giderken aldığımız yere bırakacak. Anne babası ona bakar diye. Annem eve almak istemedi. Daha önce saksağan, serçe, karga bakmıştık evde ve büyüyünce dışarı bırakmıştık. Ama onlarda böyle bir sorun yoktu. Babama şırıngayla besleyelim dedim doğaya karışma dedi. Ama ben onu yalnız bırakmak istemiyorum. Daha önce bir yavruyu da anne babası alır diye yüksek bir yere koymuştuk. Gidip bakıyorduk ama ölü bulmuştuk. Buna da aynısının olmasını istemiyorum ama babam dayanabileceğini zannetmiyor. Aslında o kadar da küçük değil iri büyük bir hayvan ama ayaklarındaki sorun yüzünden yaşayabilir mi bilemiyoruz. Şimdi benim ne yapmam lazım? Anne babası besler, korur diye oraya bırakmak ne kadar doğru ki? Gerçi gözlerimle gördün kedi gelince Nasıl kovaladıklarını ama yine de belli olmaz. Ya da biraz gözlemleyip anne babası yemek vermiyorsa ben şırıngayla mı vereyim? Ölmesini istemiyorum.

8 CEVAP

Sirinkedisever

Bence kesinlikle size yakın bi yerdeyse ara sıra Besle eger ailesi gelmezse aldırmadan iceri al yoksa bir hayvancagız daha ölür....

kopussss34

Çok önceden sorulmuş bi soru bu

Sirinkedisever

Olsun yine de cevap verim kötü olmaz yani :D

kopussss34

Ama iyi de olmaz :D önemli sorular altta kalabiliyor çünkü :)

KedimVar

Söyleyeyim kargacık öldü :((

kopussss34

Niyeki kedi mi kaptı :(

KedimVar

Hayır akşam güvende olsun diye kutuya koyduk sabah ölü bulduk. Zaten sakatı ayakları tersti :(

Sirinkedisever

Çok üzüldüm. ;((