Kedim Tüy Döküyor

meldahilal

kedim anında tüy dökmeye başaldı normal mı yoksa hastalık belirtimi hergün tariyorum başka ne yapmalıyım

30 CEVAP

Cotontzu_Siri

Ben de böyle devam etmeyin diyorum. Bu paket bitince başka mamaya geçin diyorum. Hala mamaya ayırabileceğiniz bütçeyi söylememekte ısrarlısınız. 12 kilo mamaya en fazla ne kadar para verebileceğimizi söyleyin lütfen. Yardımcı olmaya çalışıyorum ama siz hiç yardımcı olmuyorsunuz.

KedimVar

Kedim tüy döküyor gibi başlıklar görünce içimden gülesim geliyor. Kedi bu döker tabii. Tüy dökümünü azaltmak istiyorsanız furminatorlerle düzenli olarak taramalısınız. Balıklı mama kullanımı tüy dökümünü azaltır. Tüyler daha parlak olur diye biliyorum. Ama zaten benim dediklerimi başkaları da demiş. :))

KedimVar

Pardon da ayırabileceğiniz bütçeyi söylemezseniz Siri size Nasıl yardımcı olabilir ki? Yardım etmeye çalışıyor size.

Cotontzu_Siri

Orijen siz fish

Cotontzu_Siri

Six

yasement

Mevsimden dolayi normaldir muhtemelen. Tavuklu mama kullaniyorsa balikliya gecmek, veterinere danisip biotin veya balik yagi takviyesi ise yarayabilir

Cotontzu_Siri

Söyleyin de mama önereyim

efruzg

:))))

tika_waylan

Gimcat Beauty Paste iyi diye duydum kullanmadim yeni siparis verecegim ama yorumlar guzel. Balikli mama demisler dogrudur balikli mama kullanin butcenize gore icerogine bakarak.
Butun kediler su an asiri tuy dokuyor bol bol taramak lazim bem oyle yapiyorum. Hala azalmadi bir de Malt macun kullanin cok tuy dojuyor kendini yaliyor bu sebeple o tuyler midede rahatsiz ettigi icin kusabilir.

Cotontzu_Siri

Mama olarak ne kullanıyorsunuz?

meldahilal

MAMASI PURINA FRİSKİES JUNİOR TAVUKLU VE SÜTLÜ BİDE FELİX İN YAŞ MAMASI VAR BALIKLI İKİSİNİDE AFİYETLE YİYOR HERKEZ MEVSİMDER DİYOR AMA YİNE DÜŞÜNCESİSİM

meldahilal

YAŞ MAMAYI SADECE SABAHLARI VERİYORUM

Cotontzu_Siri

Mamasını acilen değiştirin. Balıklı bir mama alın. Bütçenizi söylerseniz size mama önerebilirim.

meldahilal

NE BİLİYİM ŞİMDİ BALIKLI MAMA VERMİŞTİM YEMEDİ O YÜZDEN BUNU ALDIM BUNU AFİYETLE YİYOR

meldahilal

BİDE YAŞ MAMASI BALIKLI