Kedi Kumu Önerisi?

Mervouz

Merhaba kedimin kumu çok kötü kokuyor bana kokmayan güzel topaklanan parçalanmayan kum önerir misiniz?

12 CEVAP

gulsundusmez

kokulu kum kullanmak nedir ya birde öneriyorlar. Kokulu kum almayın kardeşim ve çam pelet fln almayın betonit kum alın. Bütçeniz ne bilmiyorum ama en kralı everclean ama çok pahalı ben reflex kullandım fiyatına göre en memnun kaldığım ama proline ile ilgili de yorumlar iyi onu deneyeceğim ama kokulu asla asla asla kedilerin çoğu alerji oluyor sırf evde kedi besleyip kumunu her gün değiştirmeyen tembel insanlar için kokulu kum yapmışlar kedilere hiç bir faydası yok

losive

Lindo cat sabunlu

Mervouz

Tozutma yapıyor mu peki?

theyusra

kokulu kumları kullanmayın hiç sağlıklı değil, ben de şimdi reflex almayı düşünüyorum herkes olumlu yorum yapıyor öneren çok var ucuz olarak da vancat olabilir belki ama denemedim yani

HillB

Sanicat Marsilya sabunlu çok az tozutuyor o da ilk koyduğunuzda.
Kokuyu çok iyi hapsediyor biz yaklaşık 1 yıldır kullanıyoruz ve topaklanması da iyi, çamurlaşmıyor.

HillB

Kokulu dediğiniz hangileri benim yazdığım bentonit ve her gün temizliyorum. Hem kokulu hem bentonit olabiliyor mu o zaman, anlamadım ben?

Bengu1988

En iyisi Everclean ama o kadar para vermek bütçeye ve tercihe göre değişir. Diğerlerinde boşaltırken tozutma oluyor, biraz sağa sola saçılma durumu da var.Sonuçta alerjen madde içermediği sürece kedi için çok farketmiyor. Proline da fena bir kum değil.

simbakedi

ben feles tozsuz kumu kullanıyorum tozutmuyor ve kokusuz.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/93074-feles-tozsuz-kedi-kumu-inceleme
ayrıca kumların içine karbonat atarsanız koku sorununu azaltırsınız baya. ben de karbonat kullanıyorum şu anki kumuma ve nerdeyse koku 0 denebilir artık.

irmtnc3

Ever clean diğer kumlara göre pahalı ama mükemmel bir kum

patipatili

@gulsundusmez kokulu kumu anladım da pelete neden bu düşmanlığınız? Gayet sağlıklı ve doğal bir şey pelet. Araştırmanızı öneririm. Kalitelisini alınca da koku sorunu yapmıyor

gizemdr

Vancat aktif karbonlu kullanıyorum tozutma harici beğeniyorum ama benim aldıklarım hep tozutuyordu. Eğer alabileceğin yer varsa direkt almanı öneririm, kargoda ordan oraya attıkları için ufalanıp daha çok tozutma yapmasına neden oluyormuş.
Bir de gatto markalı kumun pembe paketlisini kullandım. Çok az bilinen bir kum ama performansı aşırı iyi. Üstelik 10litrelik paketi 20-25tl civarına satılıyor.

Mervouz

Mırmır marka kumu akrabam önerdi sizede fikir olabilir bakabilirsiniz