Schottish Fold Ve Van Kedisi

Merhaba schottish fold kızım ile van kedisi ciftlesebilir mi? Irk kırması olacağını biliyorum ancak merakım sağlık açısından.

22 CEVAP

Küçük bir ilçede yaşıyoruz burdaki veterinerimize sorduğumuz zaman schottish fold ile çiftleştirmek istedi biz de haliyle bunu kabul etmedik. British diye gittiğimiz kedi de van kedisi çıktı 😶 yaptığım araştırmaya göre de sadece schottish fold-schottish fold çiftleştirmesi olmaz diye biliyorum. Yavrular annesi gibi olmaz dedi diğer bir veteriner ama bakalim 2 aya göreceğiz ne olacağını 😊

Haklisiniz ama yaşadığım yerde kısırlaştırma yapacak hiç bir yer yok hatta kedi ile ilgilenen tam bir veteriner bile yok ve inanılmaz derecede acı çekiyordu veteriner gözetiminde çiftleştirme yaşıyor şu an.

Teşekkür ederim Yumak için de herhangi belirgin bir sağlık sorunu olmadığını söylediler. Zaten ilk dönemi değil elimizden geldiğince geçiştirmeye çalıştık.

simbakedi

fold kedilerde eklem rahatsizligi genetik hasta olmasi demek illa grip olmasi demek degil

blue_hpood

her kızgınlığa girdiğinde çiftleştirmeyi mi düşünüyorsunuz?

Sağlığını çok düşünüyorsanız çiftleştirirken ve hamile kaldığında ne kadar stres yaşayacağını da düşünün yavruların durumunu da düşünün ve kedinizi kısırlaştırın

asliu0

lutfen kedileriniz cins diye ciftlestirmeyin bir de saglik acisindan sormussunuz soruyu sanirim size gore surekli ciftlestirmek en sagliklisi :D