British Shorthair Kedilerde Dogru Mama Seçimi...

Pnr84

Merhabalar.British bir kedi sahibiyim.Cinsi gereği çok hareketli bir kedi değil.Royal canin kisirlastirilmis mama kullanıyordum fakat ND mamaya geçmeye karar verdim.dusuk tahilli ve tahilsiz türü arasında kaldım.kedimin çok hareketli olmaması tereddüt noktam.tahilsiz bir mama aşırı protein yüklemesi kedime zarar verir mi bilemiyorum.bu
konudaki bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.simdiden teşekkür ederim.

2 CEVAP

simbakedi

asiri protein yuklemesi diye bir sey yok. yavruysa almasi gereken protein miktari nerdeyse butun mamalarda ayni. tahilsiz oneririm tahil gerekli bir besin kaynagi degil kediler icin. ama bazi kediler sindiremiyormus tahilsiz mamayi o yuzden az tahilli deneyebilirsiniz baslangicta. kediler dogada cig etle besleniyorlar yani sadece protein be yag var o yuzden protein miktari sorun yaratmaz. ama tabiki her mama her kediye iyi gelecek diye bir sey yok. ben nd ocean kitten kullaniyorum tahilsiz. 10 gun yumusak kaka sorunu yasadik ama gecti. tuyleri daha da yumusadi kedimin hicbir sorunumuz yok severek yiyor.

Pnr84

Teşekkürler verdiginiz bilgi icin kedim iki yaşına yaklaştı.yavru değil.hareketsiz bir kedi