2 Aylık British Shorthair Kedim Oyun Esnasında Elimi Bacağımı Isırıyor.

CananLucky

Merhaba,

10 gün önce erkek british shorthair bebek kedi aldık. Oyun esnasında elimizi ısırıyor. Kapı arkalarına saklanıp pacalarımıza yapışıyordu. 5 gündür elle oyun oynamıyor ve bacağıma geldiği an hayır diyorum. duruyor. Aynı şekilde elime atlayınca şiii hayır diyorum yine duruyor. eskiye nazaran daha az bu ısırma huyu. Ama tam olarak bırakamadı. Şimdi karton önerileri okudum onu verdim dişleri kaşındığı için dediler. kartonu ısırıyor. oyuncaklarını ile oynarken onları ısırıyor. ama bana geldiği an oynadığı an ısırmaya yeltenince bile hayır deyip ondan ilgiyi çekiyorum. Yani iki dk ilgi görmesin sımarıp ısırmaya yeltenir huyu var. inşallah bu huyunu yavaş yavaş bırakır. Ilk defa kedi bakıyorum. Biraz bu ısırma huyu beni zorladı.

16 CEVAP

benim british kedim var sakın alıştırma benimde ilk kedim diye sustum ama ellerimi hep diş izi yapıyor

Phoenix3

Daha çok küçük. Genelde oluyor küçük kedilerde oynarken ısırma huyu. Vurmayı ve ıslatmayı sakın denemeyin daha çok kızdırabilir ya da korkutabilirsiniz. Yüksek sesle hayır demeye ve tepkinizi ortaya koymaya devam edin. Dişlerini kaşıyabilmesi için de oyuncak kullanın. Zamanla geçecektir.

ebrardogan

Benim de British Longhair kedim var. Bu gayet normal zamanla geçecektir. Benim kedim de ısırıyordu(❁´◡`❁)

CananLucky

Dün sevmeye geldi kardeşlerim. İnsanlardan kaçmıyor. Saklanmıyor gayet mutlu. Fakat onları oyun oynarken ısırdı. Benim hayır tepkimle duruyor. Ben oda da yoksam yine aynı ayakalara atlayıp ısırıyor :) oyuncakla ilgisini dağıtıyorum. Kucağa aldırmamaya çalışıyorum. Çok küçük ve oyun delisi. Oyuncaklar aldım. Onlardan da bir süre sonra sıkılıyor farklılık arıyor :):) Şimdi Tam 2 aylık. Su ve kuru mama harici birşey vermedim. Acaba ödül mamalarına ne zaman geçilir. Yada vitaminlere ? Birde göz akıntısı vardı. Veteriner damla verdi. 20 gün kullanın bi kendini toparlasın sonra karmaya geçeriz dedi. Vallahi birşey olacak diye telaşlanıyorum. Minicikkk ...(❁´◡`❁)

_Balbadem_2

Benim kedim de öyle biraz huylarına göre değişkenlik gösteren bir şey ama o ısırdığında oyun oynamayı bırakın yavaş yavaş yaptığının yanlış olduğunu anlayacaktır

Muezzabalim

Benim de kızım british hiç ısırmiyor erkek kedim scotish ısırmaya bayılıyor ama diş sorunsalı sanırım alışması ilerde bizim için sıkıntı küçük olduğu için sürekli oyun istiyor isirmayi da oyun zannediyor şapşik

CananLucky

Hayır diyorum duruyor 5 dk sonra tekrar pacama yapışıyor. Oyun sanıyor. Oyuncakları var ama bizimle oynamak istiyor. Ben de elimden geldiğince oyunu bırakıyorum hayır diyorum. Umarım diş kaşıntısı geçer ve büyüdükçe ısırma huyu biter. 1 hafta eğitim veriyorum ısırmıyor. sevmeye geliyorlar yine ısırmaya başlıyor. Aynı çocuk gibi. Kimseyi eve almamam gerek :):):):)

cibvesushi

Benim kedim de bebekken ısırıyordu. 15 aylık hala ısırıyor ne yaptıysam bıraktıramadım bu huyunu artık bağışıklık kazandık ailecek ve çok acıtırsa oyunu bırakıyorum direkt mecbur. 😅 bir yerde okuduğuma göre kedilerin derileri daha kalınmış ve o da bizim derimizi kendisininki gibi sandığı için biraz acıtarak ısırıyormuş yani amacı sadece oyun oynamak biz kabullendik umarım bebekken alıştırabilirsiniz siz 😊

Benimde 4 aylık britishim var, ilk günden beri ellerimi ısırır bacaklarıma atlar ne kadar hayırda desen şşş diye seste çıkarsan bunlar daha bebek insan yavrusu anlıyor mu bebekken aynı hesap. Zaten ne kadar fazla ısırabiliyor ki benimki gözümün içine bakar ellerimle oynarken canın yandığında anlıyor emin ol hisli canlılar bunlar

CananLucky

evet öyle de ben şuan denildiği gibi hayır dediğimde anlıyor. duruyor. İçsel olarak ısrımayı seviyor. ama şiiitt ve hayır dediğimde duruyor hemen gidip oyuncağı ile oynuyor. kızıp vurmadıktan sonra. hayır ve şiitt komutu ile bunları yapabildiğini anladım. Hisli canlılar tabi içime sokasım geliyorrrrrrr

Ben volipetin vidosunu. Bir izleyim derim. Baalıgı "kedi ısırması nasıl engellenir"

miyav88

@CananLucky aslında bi yandanda avantajlı ısırması gelen misafirlere karşı kendini rahat korur :D

CananLucky

merhaba, güncelleme yapmak istedim. Kedim şuan 8. ayını dolduracak. Maşallah ısırma huyu bitti. köşelerden peşimize atlama huyuda tamamen kalktı. Bize baya alıştı. o kadar çok seviyorum ki koşarak eve gidiyorum. Özlüyorumm bu normal mı? Hayatımda en çok korktuğum şey canlı bir varlığa bakabilmekti. bu yüzden çocuk sahibi olmaya ve kedi bakma olayı bana soğuk geliyordu. şuan kedimle düzenim oluştu. beni görenler inanamıyorrrr. büyüdükçe uslandı. Sadece eşimle oynerken ısırmaya çalışıyor onu oda oyun yapıyor ben hayır dediğimde duruyor. bana bakıp heemen yalıyor. o kadar güzel eğittim ki. anlatmaya doyamıyorummmm

MonikaveTori

Benim british erkek kedimin küçüklüğüne çok benziyor. O da ilk geldiğinde elimizi falan çok ısırıyordu. Ben küçükken elimle oynatmam çünkü alışkanlık ediniyorlar büyüyünce daha çok sıkıntı oluyor. Bu yüzden kağıdı top yapıp atıyorum onunla oynuyor ısırıyor, tepikliyor enerjisini de bir güzel atıyor. Benim iki kedimde de ısırma, tırmıklama huyu yok o yüzden.

CananLucky

Şimdi tuvaletini yaptıktan sonra arka patisini kaka yapma sorunu ile baş etmeye çalışıyoruz. Çıkarken üstüne basıp çıkıyor. üzerini iyice kapatamıyor. Tuvalet boyu xll olmasına rağmen aşamadık. ne bulsa yemeye çalışıyor :) 8 ayını dolduracak ama 1,5 yaşında gibi maşallah :) ölçekli vermeye çalışıyorum.