Erkek Muhabbet Kuşunun Yanına Hangi Cinsiyet Alınmalı

ciko_

Erkek bi muhabbet kuşum var yaklaşık 2 aylık, Geçende de sormuştum kuşum çok durgun diye ve yanına bi tane daha alıcaz ama ben dişi istemiyorum agresif oluyolarmış iki tane erkek olsun istiyorum sizce iyi mi yapmış oluruz kötü mü?
Bu arada çok kısa bi süre içinde taşınıcaz kuşa bi etkisi olurmu? Ortam değişikliğinden depresyona girip stres olma ihtimali varmış çok korkuyorum:( çünkü ölme ihtimali bile varmış maalesef, napıcam hiç bilmiyorum bilgili olan yardımcı olursa sevinirim.

4 CEVAP

Geneticist

Çağla doğru söylemiş bizim tek dişi vardı. Yanına eş alınca hemen yumurtlamaya başlamıştı ve sonra önünğ alamadık. Sanırım 50 den fazla yavrum oldu ve maalesef kendi aralarında eşleşenler de oldu 😅 hala daha 4 kuşum var neyse ki tek dişi ve artık yumurtlamıyor

Geneticist

İlla ki yer değişikliğinden depresyona girecek diye bir durum olmuyor şükür ki. Ben de başta yazılanlara çok takılmıştım ama kafesin yerini değiştiğimde bile çok sıkıntı olmadı. Bence taşınmadan kuşu alın yanına. Daha yavru olduğu için sıkıntı olmayabilir çünkü büyük olanlar kavga edebiliyor. Böyle küçüklükten birbirlerine alışmaları iyi olur. Aynayı önermiyorlar ama aynalı salıncakta oturmayı çok seviyor benimkiler. Kuşu alacağınız yer yakınsa anlaşamazsa başka kuş alıp alamayacağınızı da sorun ve sağlıklı olmalarına dikkat edin. Ne yazık ki her yer iyi bakmıyor kuşlara resmen mal satarmış gibi davranıyorlar :(

Bizde bir erkek bir disi var şimdi disi olan yumurtladi. Bunlar habire böyle yumurtlarsa bittik biz. En iyisi erkek alin dedikleri gibi dişiler hem cazgir hem çok ısırıyor yaramaz yani bizdeki

CalicoMinos

Kız al yumutlar