Köpeği Geri Almak İstiyorum Ama Vermiyorlar

Merhaba ben köpeğimi sahiplendirmiştim ona 4-5 ay kadar ben bakmıştım bebekliğinden beri bugün onlara yapamadığımı geri almak istediğimi söyledim ama vermiyorlar her gün ağlıyorum artık bu bir hastalığa psikolojik bir soruna dönüşecek kadar fazla oldu bunu da belirttim ama hala olumsuz ne yapmalıyım lütfen biri yardımcı olsun lütfen köpeğimi geri almak istiyorum

10 CEVAP

Snzlc

Geri vermemeleri gayet doğal ne tür sebeplerle köpeğinizi sahiplendirdiniz bilmiyorum ama madem bunu yaptınız sonuçlarına katlanmaniz gerekir.eminim yeni yuvasındaki sahibi de köpeğe oldukça bağlanmış tüm sevgisini ilgisini ona vermiştir. Belki karşı tarafla da biraz empati yapmalisiniz. Ayrıca yeni köpek sahiplenin önerisini veren arkadaşı dinlemeyin bence. Bir canı unutmak için kendinizi başka bir can ile avutmayin. Gelene de yazık olur. Tekrar sahiplenecekseniz de bu sefer daha iyi düşünün. Hayvan bakmak kolay iş değil. Karar sizin umarım sizin adınıza herşey daha iyi olur.

Geri almak istediğinize göre sahiplendirme sebebiniz büyük sorundan dolayı değilmiş. En ufak şeylerde evlattan vazgeçilmez. Vermemeleri normal ben olsam ben de vermezdim.

Kdelendelen

Bu konuda çok çektiğim için yazmak istedim, sürekli eski sahibi istedi vermedim, asla da vermem, siz de bunu bilerek sahiplendirseydiniz keşke. Sahiplendirdikten bir süre sonra özleyip sürekli geri isteyen hayvan sahiplerine gerçekten diyecek çok şeyim var, kedinin/köpeğin yeni sahibini sürekli ‘geri isteyecek mi, geri istiyor ne yapmalıyım’ bu gibi streslere sokuyorlar hiç hoş değil.

Phoenix3

Sahiplendirmişsiniz sonuçta o çocuk artık onlarla birlikte. Eğer mutluysa onu almanız hem köpek hem de yeni sahipleri için sıkıntı olucaktır. Arada bir görmek için anlaşabilirsiniz onun dışında yeni köpek sahiplenin derim. Çünkü oyuncak değil ki o çocuk elden ele elden ele geçsin. Yeni ailesiyle uyum içinde yaşıyordur belki de keyfini bozmak saçma olur

simbakedi

sonuclarina katlanmalisiniz geri alamazsiniz hem kopek icin en iyisi bu olur. bir kere bakamayio sahiplendirmissiniz tekrar ayni seyin yasanmayacaginin garantisi yok + kopek yeni sahiplerine alismistir artik. bir can alirken her seyini dusunmeniz lazim. bundan sonra sahiplenecekseniz de her seyi goze alarak sahiplenin. goze alirken de sahici olun ki baska bir hayvan daha magdur kalmasin

tyguler

*yasal olarak o köpek artık onlarin köpeği diyecektim. ve sahiplendirdikten sonra bakabilecek imkanınız varmıs demeki ki geri almak istiyorsunuz, o zaman neden sahiplendirdiniz merak ettim. suçlama olarak algılamayin sadece meraktan soruyorum.

simbakedi

büyük şeyleri köpeğinizle beraber atlatamıyorsanız bırakın da köpek onlarda kalsın oyuncak değil bu. sizin gibi bakıldığını düşünmüyorsunuz ama siz de ilk zorlukta sahiplendiriyorsunuz.

tyguler

yani sahiplendirmişsiniz artık. köpek bu oyuncak değil ki ona ver geri al falan. sahillenen kişilerle gün falan belirleyip düzenli görün köpeği. başka yapabileceğiniz bir şey yok yasak olaram da o kopek artik onların köpegi

diablerose

sahiplendireli ne kdr oldu merak ettim.

Verme sebebim büyük bir şeyden dolayıydı ama onları bütün zorluklara rağmen hallettim ve orda benim gibi bakıldığını düşünmüyorum o yüzden geri almak istiyorum benim gibi bakamıyorlar daha bir ay olmadı vereli evet bağlanmış olabilirler ama aralarında benimki gibi bir bap yok yaşlı insanlar bir iki oynuyorlardır başka bir şey değil ama ben öyle değilim