Neden Böyle Yiyor?

buduu

Kedim 10 aylık kısır bir kedi. Şu an Royal canin kısır kedi maması kullanıyoruz ve yerken bazı mama tanelerini kıramıyor, dişi kirilacak zannediyorum.Bundan önceki mamayi yerken de böyle oluyordu (mamadan kaynaklı mi acaba diye değiştirdik ve Royal canindeyiz şu an ama onu da eski maması gibi kıramıyor). Dişlerinde de sıkıntı yok. Neden böyledir acaba ne yapabiliriz lütfen fikirlerinizi belirtin çünkü şu anki Royal canin ve bundan önceki mamasindan beri gayet güzel yiyebiliyordu.Kisirlastirmayla alakası var mıdır ? Ne yapabiliriz ? Neden böyle?

31 CEVAP

Palyaco

Yuvarlak ince taneli kolay kırılıyor yumusak

Palyaco

Acana ince taneli üçgen kisirlastirilmis bende şuan obez olmasın diye kullanıyorum kil yumağı sorunu içinde çok iyi diskisinda goruluuyor kil yumanlara bozita diet 10 kg almıştım siz 2 kiloyla başlayın bozita diet

Palyaco

Ama şuan mystic tavuklu kullanıyorum onu daha çok sevdi anlamadım oda kalp şeklinde ince bozita diet 5 kiloya kullandım kedim şimdi 4.200 düştü 11 aylık scotish fold kedim

Palyaco

Acanayi az yiyiyorlar bozita aynı şekilde benim kedim ucuz mamayi sevdi mystic inanın 11 aylık kedim 2 aylıkken aldım denemediğin mama kalmadı mystic tavukluya bayıldı ama sizde bağırsaklardan yana sıkıntı olmuş sanırım acana kullanin

pompompurin

zaten royal kullanıyormuşsunuz royalin british mamasını deneyebilirsiniz kedinizin ağız ve diş yapısı için daha uygun kavisli taneleri var.

pompompurin

Acana Bozita Mystic arasında en iyisi Acana fakat benim tercihim Bozita. Acana kısır kedilere malesef ağır gelebiliyor riske atmayın derim. Mystic ise içeriğine göre çok çok ucuz ve uzun vadede etkilerini bilmediğimiz bir mama. Türk malı olduğu için ne kadar güvenilir tartışılır. Bozitayı kısır british kedimde(geçmişte sindirim problemleri yaşadı)kullanıyorum. 2 kiloluğu denedim beğenince 10 kilo aldım. birkaç kilo yedi ve sorun yaşamadık. Royal canin adult british mamanın içeriği bozitadan bir tık altta çünkü et yerine et proteini içeriyor fakat iyi bir mama o da. Kısır için özel olarak mamaları yok ama royal canine mail atıp sormuştum, oranları kısır kediler için uygun yani kısır kediler de kullanabilir dediler. Mama içeriğinde de yazıyor bu.

pompompurin

bozitanın taneleri büyük değil ve yassı. yavru kedi mamasından bi tık daha büyük gibi

buduu

Bozitanin taneleri nasıl büyük değil dimi, rahatça yiyebilir mi? Artık belli bir mama edinip değiştirmemek istiyorum çünkü Mart'ta kedim hastalandı ve bir hafta veterinde kaldı.Sonra 5 kg lik gastroenterit mama kullandık.O yüzden sık sık mama değiştirmek oğluşuma zarar verebilir,tekrardan bir sindirim problemi yasamaktan korkuyorum.

buduu

Evet zaten alırken sevmez ya da bir sıkıntı olur diye hep 2 kg lik paketle başlıyorum. Kafam karıştı acana mi bozita mi mystick mi almalıyım :). Hepsi beğendiğiniz ve önerdiğiniz mamalar sanırım.

buduu

Bakalım acana mi bozita mi mystick mi alicam kararsız kaldım. Ama acana alın dediniz dimi.

buduu

Bir de şu sıralar gören herkes çok kilo almış diyor oğluma.Ona göre de bir araştırma yapmam lazım karar vermeden.

buduu

Royalin british için olanı var ama british kısır var mı bilmiyorum

buduu

Bir de Royal sert bir mama dediler o yüzden royale devam eder miyim bilemedim çok kararsız kaldım ne yapcam bilmiyorum

buduu

Tamamdır çok teşekkür ederim

miyav88

kullandığınız mamayla alakalı durumdur sert veya yumuşak olması.