Neden Böyle Yiyor?

buduu

Kedim 10 aylık kısır bir kedi. Şu an Royal canin kısır kedi maması kullanıyoruz ve yerken bazı mama tanelerini kıramıyor, dişi kirilacak zannediyorum.Bundan önceki mamayi yerken de böyle oluyordu (mamadan kaynaklı mi acaba diye değiştirdik ve Royal canindeyiz şu an ama onu da eski maması gibi kıramıyor). Dişlerinde de sıkıntı yok. Neden böyledir acaba ne yapabiliriz lütfen fikirlerinizi belirtin çünkü şu anki Royal canin ve bundan önceki mamasindan beri gayet güzel yiyebiliyordu.Kisirlastirmayla alakası var mıdır ? Ne yapabiliriz ? Neden böyle?

31 CEVAP

Lunetta

Bazen Luna da kırarken zorlanıyor gibi geliyor ama yiyor. Dişlerine bakıyoruz zarar var mı diye, iyi. Maması ProPlan kısırlaştırılmış kediler için. Umarım sizin çocuk için de normal bir şeydir bu.

CalicoMinos

Benim kedimde öyle küçük taneli aldım tam iyiyor bazı kediler büyük taneli sevmiyor benim kedim gibi

CalicoMinos

Kedimin dişleri çok sağlıklı mahşallah ama maalesef büyük taneli iyice Zor iyiyor sizin kedi gibi oluyor ama şuan küçük çok iyi iyiyor

buduu

😅 teşekkür ederim cevabınız için yani küçük taneli mama bakmaliyim o zaman, endişelenecek bir durum yok o zaman dimi.

Palyaco

Kullandınız mama sert mamadir yumuşak mama taneleri kullanmalısınız exclision kisir mamasi tavuklu yada acana kisirkedi kullanın ince yumuşaktır mama taneleri bozita diet kisir oda yumuşak

CalicoMinos

Küçük taneli mysitic biliyorum bide hill's hill's gerçekten çok güzeldi kedimde sevdi fakat ishal yaptığını düşünüyorum ondan sonra mysitic aldım

Palyaco

Royal canin proplan daha sert mamalardir bozita diet acana hairbal kisir exclision kisir ince ve kedilerin kırarak rahat yedikleri mamalardir tavuklu mystic bunlara dahildir ince ve rahat yenen mamalardir

Palyaco

Sanabella kisir mamada yumuşaktır

Palyaco

Hills in ishal yapar kisir mamaları mısır gluten mısır soya pancar küsmesi olan mamalar sagliksizdir en masum olan pirinctir heleki esmer pirinç en masumu bezelye nohut tür bu malari tercih edin et orani en az yüzde 30 olmalı

Palyaco

Bozita diet daha ucuza gelir size kisir kediler icin mamkamamada var ondan alıp kullanmistim

Palyaco

2 gün önce indirim vardı yüzde 11 söylediğim sitede

buduu

Yani son iki mamasında sadece böyle olunca endişelendik.Cunku hiç böyle bir zorlanmasi olmamıştı.

buduu

Kısır kedi maması hakkında pek bilgi sahibi olmadığım için ilk veterinerimizden aldık, onu yerken çok zorlandı şimdi Royal canin daha yumuşak ve küçük tanelidir diye aldım bunda da zorlanıyor.Bir dahakine önerdiğiniz markalari araştıracağım teşekkür ederim.

buduu

Evet önerdiğiniz markalardan acanayi almayı düşündüm aslında ama 1 kilosu 85 TL ye falan gelirken, Royal canin kilosu 60 TL falandı ama tabiki kedim için bir dahakine acana veya diğer önerdiğiniz yumuşak ve küçük taneli mamalardan alırım muhtemelen.Onerileriniz için tekrardan teşekkür ederim

buduu

Evet haklısınız kısırlaştırmadan önce hills kullandık,kedim de severek yiyordu ama ishal sorunu biz de yaşadık.