Kedinizin Tuvaletini Evin Neresinde Koyuyorsunuz?

dilanuzun78

Bizim çok küçük bir evimiz var. Kedimiz çok iri bir kedi olduğu için bulabildiğimiz en büyük tuvaleti almak zorunda kaldık. Tuvaleti banyoya koyduk ama ev küçük olduğu için banyonun önemli bir kısmını kaplıyor. Odaya veya salona koysak bu sefer de koku yapmasından çekiniyoruz. Kapalı tuvalet ama yine de koku yapar diyor bizimkiler. Siz evin neresine koyuyorsunuz tuvaleti? Merak ettim açıkçası :)

Ayrıca bazıları kedi tuvaletini bizim kullandığımız normal tuvalete koyuyorlar. Biz onu denedik ama kedimiz gitti tuvaletin taşını koklamaya çalıştı. Yani ayıptır söylemesi tuvalet yapılan yere gitti yattı mecbur yıkamak zorunda kaldık kediyi. Siz nereye koyuyorsunuz tuvaleti çok merak ettim

22 CEVAP

mrcasper

Ben kedimi sahiplendiğimde salona koymuştum tuvaletini koridora almayı denedim fakat tuvaletini tuttu asla koridora tuvaletini yapmak istemedi bende mecburen salonda tutuyorum tuvaletini koku sorunu yaşamadım koku sorunları genelde kumdan kaynaklanır zaten

dilanuzun78

Bazı arkadaşların yazım kuralları takıntısı var. ''Neresine koyuyorsunuz'' yazacakken elim ''D'' harfine basmış kusura bakmayın eğer sinirlendiyseniz :D

tyguler

bizim evde benim odamin onunde tuvalet var, o tuvaleti pek kullanmiyoruz, oraya koyuyorum. gostermeden anlatmak zor oluyor

Renklipati

Ben banyoya koyuyorum banyom geniş müsait olduğu için orayada alıştı zaten iyi oluyor koku sorunuda yaşamıyor um

Kediasigi4

Benim kedimin ki tuvalette duruyor. O tuvalet kısmını kapattırdık biz depo gibi kullanıyoruz bu yüzden sorun olmuyor

CalicoMinos

Tuvalet balkonda eve misafir geliyor babam sürekli salonda oturuyor sinirlenir vb o yüzden annem salona koymaz balkonda çok alıştı öğrendi yerini hemen yapıyor gidip hem kumlar yere saçılıyor benim kedimde çok uzun boylu o yüzden tuvaleti büyük gibi annem zor sığıyor t oluuyor birşeyler elhamdülillah sıkıntı Yok başka masraf yapamam o yüzden.

CalicoMinos

Tuvalet balkonda eve misafir geliyor babam sürekli salonda oturuyor sinirlenir vb o yüzden annem salona koymaz balkonda çok alıştı öğrendi yerini hemen yapıyor gidip hem kumlar yere saçılıyor benim kedimde çok uzun boylu o yüzden tuvaleti büyük gibi annem zor sığıyor t oluuyor birşeyler elhamdülillah sıkıntı Yok başka masraf yapamam o yüzden.

simbakedi

benimki kendi odamda. maalesef havalandırmazsam ve sabah aksam temizlemezsem koku oluyor maalesef. ama karbonat koyduğumdan beri böyle bir sorun yaşamadım. en aza indi koku ve havalandırınca 0 oldu. feles tozsuz kullanıyorum

cibvesushi

Bizim tuvalet koridorun bittiği yerde onun kapısının önünde de kedimin kapalı tuvaleti var. Koridoru havalandırma şansımız olmasa da kışın hiç koku yapmadı koku önleyen ve topaklanan kumlardan kullanıyorum böylece zaten kokmuyor siz de onlardan alabilirsiniz. :)

theyusra

bizim banyomuz odalardan bile büyük olduğu için banyo da duruyor tuvaleti, banyonun kapısının arkasına koyuyoruz

meowhun

Koridorda duruyor bizimki banyoya almayı düşünüyorum ama duş aldıktan sonra çok nem oluyor banyoda kumlar birbirine yapışır diye şu anlık koridorda duruyor. Koku biraz oluyor.

nisacar

Banyo nemli bir alan olduğu için kumu oraya koymamalısınız. Bakteri üretir ve üriner sistemi için çok sağlıksız. Biz antreye koyduk. Hem yaşam alanından uzak koku sorunu yaşamıyoruz hem de yer seramik olduğu için yere dökülen kumları temizlemesi daha kolay.

tugbaurek

Kedimin tuvaleti bizde mutfak balkonunun kapısınin yanında 2. Kapı yaptik fileyle mutfakta koku sıkıntısı da olmadı.

fadimesener

İlk zamanlar balkon kapalı olduğu için oraya koymuştuk ama sessiz güvenli bir alan olsun diye banyoya taşıdık 1 yıldır orada sorunsuz ihtiyacını karşılıyor. Sessiz ve ona göre güvenli olacak bir alan olursa iyi olur. Stressiz ihtiyacını giderir. Koku bizde hiç yok, seçilen kum önemli ve düzenli temizlik ile kokunun önüne geçilebilir.

Patili_1

Bizim evde 2 tane tuvalet var bir tanesi normal tuvalet onun üzerine karton koyup orayı kapattık ve örtü serdim paspasini koydum o tuvalet onun oldu yani🥰