Kedimi Bıraktım İçimdeki Üzüntüden Kurtulamıyorum:(

esrapamuk

1 yaşına yeni girmis bir kedim vardı. Annemle beraber yaşarken bizimleydi. Evlenince eşim istemedi anneme de daha fazla yük edemezdim kendi evime aldım eşim alışır sandım ama alışmadı. Onu bir kafeye verdi tanıdığı. Orda başka hayvanlar da var kedi için büyük bir kafes yapmışlar dün görmeye gittik yavrum ismini de unutmamış arkamızdan çok miyavladi. Ben günlerdir perişan haldeyim ilan açtım kimse istemedi ne yapacağımı sasirdim ağlamaktan helak oldum iş yerinde bile ölü gibiyim

35 CEVAP

gulsundusmez

o koca yarın bebek olduğunda sizi yüz üstü bırakacak o adama bebek yapmayın .Yazık çok yazık o bir can zavallı ben ancak ölürsem kedilerimden vazgeçmiş olurum 3 kedi 40m2de yaşıyoruz üstelik öyle zor ki ama asla asla asla terk etmem

aysenuroz

Alerjiden sahiplendirenleri anlıyorum yine ama bu nasıl bi sebep olabilir cidden? Sizin hiç mi iradeniz yok?
Bazıları tekrar alın falan demiş aman siz tekrar almayın. İlerde de hamileyim diyerek bırakırsınız bir de.

Masalkusu

Troll olduğunu sanmıyorum 1 sene öncede yavru kedim 4.kattan düştü diye soru açmış. Kendisi son derece sorumsuz ve asla hayvan sahibi olmaması gereken biriymiş ki geldiği son nokta kediyi koca için atmak olmuş.

Kedinize ne kadar değer verdiğinizi görüp aslında eşiniz istemese bile kabul etmesi gerekirdi. Ben çok pimpirikliyim mesela hastalığı yoksa bile şüphem bile olsa veterinere götürüp testler yaptırıyorum. Eşim o ay çok sıkışacağımızı bilse bile sesini çıkarmaz. Eve gidince üzülceksen şu testi de yaptıralım der. Çünkü ben üzülüyorum görüyor o da çok sever kedilerimizi ama benim üzülmemem için hiçbir şeye ses çıkarmaz. Eşinizle ne kadar üzüldüğünüzü konuşun onu evlat gibi gördüğünüzü anlatın. En azından anneniz seviyorsa kediyi yük değil can yoldaşı olur. Annenizin yanında olursa sizin evinizde olduğu gibi olmaz ama içiniz daha rahat eder.

Duygukckk

eşiniz ne derse desin kediyi almanız taraftarıyım o kedi sizi ailesi olarak görüyor ve siz onu terk etmiş oluyorsunuz bu durum ona çok acı verir sizde de varmış bu durum bir daha bırakmamak üzere ya annenizin yanına ya da kendi yanınıza almalısınız hayvanlar terk edilme sonucunda çok büyük hastalıklar bile geçirebiliyor ve sizin onu çocuğunuz gibi görmeniz gerekiyor sahiplenince insan çocuğunu nasıl bırakamazsa bunlar da aynı öyle düşünülmeli.

Ailede huzur için karşılıklı fedakarlıklar gerekir. İstemese bile kabul etmeli sadece sizin için kabul etmeli. Ama bunu kavga ederek değil sakince kendinizi anlatarak yapmalısınız. Herkesin karşı tarafta sevmediği yönleri olabilir ama kabul ediyoruz üzmemek adına. Siz onun annesi için bizim eve gelmesin diyebilir misiniz ? Diyemezsiniz. O da evlat. Hiçbir fark görmüyorum. Ama şöyle bir şey var evlenmeden önce bu konu mutlaka konuşulmuştur ve o zaman tamam demişsiniz belli ki. Üzülmenizi umursamadığını da varsayarak şuan kabul ettirmek çok zor.

LUSY.KİTT

Alınma ama eşinden hayır gelmez ben senin yerinde olsam kıyameti kopartırım adamı doğduğuna pişman ederim evde kedi köpek bakmak evlat edinmek gibidir hani anneler çocuğunun ilk doğduğu zamanı hatırlar ya bizde kedimiz köpeğimiz yavruyken ona zarar gelecek diye geceleri uyku çekemezdik kediler köpekler 5/6 yıl yaşar yarı yarıya bir insan ise 90/70 yaşına kadar yaşar kendine bence yeni bir eş bul burda yazanların hepsi kötü anlamda değil...🐶 🐱🚼

aysenuroz

Kesinlikle o kadar direnilmiş ki kedinin sonu kafes olmuş.

duman_cat_world

Evlenirken önemli bir kriter esinizin kedinizi kabul edip etmeyeceği olurdu. Siz buna dikkat etmemişsiniz, yapacak bir sey yok. Kedinizi sahiplendirin bence. Linkini bırakacağım yazını okuyun, burada sahiplendirmenizi kolaylaştıracak ipuçları var. Mutlaka okuyun derim. 👇

MOGU

troll bu kullanıcı cevap yazmaya uğraşıp sinirinizi bozmayın, bu kadar vicdan azabı çekip üzülecek kadar kedisini çok seven biri kocası istemiyor diye bir kafenin kafesine bırakır mı, akıl var mantık var, bir de arkasından miyavlamış bu da gidip almamış, eşyanın tabiyatına aykırı, bizi kafalıyor aklınca. arada açıp açıp gülüyordur nasıl kandırdım diye.

diablerose

kedinize ilginin merkezinde olacagi sevgi dolu bi yuva bulun. kafeste olmasina razi olmayin. kolay gelsin

duman_cat_world

Linkini bırakamadım, şimdi bırakıyorum. 👇
https://www.suzionline.com/kedi/ucretsiz-kedi-sahiplendirme-rehberi/

Yargılamak ne kadar kolay değil mi? Kimin ne yaşadığını hangi şartlarda olduğunu bilip bilmeden yorum yapmak!! Hayvan sevmek ayrı onunla aynı evde yaşamak ayrı bir şey.. daha önceden konuşulmalı evet ama demek ki oluru yok imiş..ne kadar mutsuz olduğunu yazmış vicdan azabı çektiğini de..kendisi de bu durumdan hoşnut değil belli. Kim bilir ne kqvgalar edildi direnildii. Bilemezsiniz.. acıtmayın insanları ..benim burda tek takıldığım nokta yeni bir yuva bulmadan onu kafese koymak.. keşke yeni bir yuva buluncaya kadar eviniZde baksaydınız

HillB

Söyenecekleri fazlasıyla yazmış arkadaşlar. İnşallah vicdanınız ömür boyu susmaz, sizi yer bitirir.

duman_cat_world

@indovf
Söylediklerinizin her harfine katılıyorum. 👍