Kanadında Sorun Mu Var

Dklts78

Arkadaşlar merhaba elazığda yaşıyorum, evde değildik ve bugün bir deprem yaşadık malesef eve geldiğimde kuşumun kafesinde bir sürü tüy vardı ve kuşum çok stresli olduğunu farkettim muhtemelen deprem korkusundan kendine sağa sola vurmuş ve kanatlarında ki tüylerini dökmüş şuan uçamıyor, kafesinden çıkmak istemiyor incinmiş olabilir mi? Yada sadece tüyleri döküldüğü için mi uçamıyor bazen kanadının birini havaya kaldırdığını gördüm ne yapmam gerekir, yarın veterinere götüreceğim ön bilgi almak istedim

11 CEVAP

Ahmetemind

Stres yaptığı için kanadını kabartmış gibi geldi bana. Veterinere gitmeniz en iyisi olur tabi yine de

Phoenix3

Bu ay içerisinde tekrardan uzar diye düşünüyorum geçmiş olsun

Renklipati

Aminosal damla kanatlılarda çok işe yarıyor bir bakın isterseniz tüy sağlığı içinde çok iyi geliyor geçmiş olsun

Dklts78

Teşekkür ederim arkadaşlar sağolun

PumCatLitter

çok çok geçmiş olsun, ne yazık ki bu konuda bilgim yok..

Tüm Elâzığ'a, Bingöl'e sizlere ve yavrunuza çok çok geçmiş olsun

Betulay_

Stres olup kendini kafese vurmuştur kanadında bizim göremediğimiz bir sorun olabilir. Kuşlar sıcakladığında da kanatlarını açar ama tek kanadını açıyorsa kanadı acıyor olabilir veterinere götürün bence de

Dklts78

Evet banada öyle geldi ama iuanda uçamıyor kanat tüylerinin çoğu düşmüş uzun tüyler ne kadar zamanda çıkar buradaki veterinerler kanatlı hayvanlara bakmadılar malesef 😔

Dklts78

Çok teşekkür ederim

Efekilic

Benimde muhabbet kuşum vardı bu sıcaklamaları anlamına geliyor ama yinede bir vete götürün

Betulay_

Stres olup kendini kafese vurmuştur kanadında bizim göremediğimiz bir sorun olabilir. Kuşlar sıcakladığında da kanatlarını açar ama tek kanadını açıyorsa kanadı acıyor olabilir veterinere götürün bence de

Dklts78

Arkadaşlar 2 3 veterinere götürdük ancak bakmadılar kanatlı hayvanlardan anlamıyoruz diye şuan sağlığı iyi durumda tüy dökme dönemine girdi yavaş yavaş tüyleri çıkıyor teşekkür ederim ilginize