Sarman Yavru Kedi En İyi Mama

oglumcanim

Merhaba, ben bir sarman oğlan sahiplendim. Onu sadist birinin elinden şükür ki ciddi bir kötülüğe uğramadan aldım. Normalde arkadaşlarımın dostlarına baktığım olmak ile birlikte bireysel hiç bir canlı dostum olmadı. Şimdi oğlum için en iyi mamayı almak istiyorum. Bu konu hakkında bilgisizim. Ben aklımda kalan yarım bilgiyle o an en iyi bulduğum royal canin kitten almıştım. Çünkü çoook küçüktü ve en kücük boyutlu mama oydu. Şimdi 4 aylığı bitiriyor daha kaliteli mama arayışına girdim ve Acana Orijen ND yi önerdiklerini gördüm, haklarında epey araştırma yaptım. En iyi içeriğe sahip olarak Acanayı buldum. Ama bir yerde de, bu mamanın idrar yolu hastalığı yaptığını yazmışlardı. Gerçekten en iyi mama hangisi? İçeriklerini de anlamıyorum. Acanaya baktım taze et daha çok yazıyor, sanırım bu kurutulmuş et den daha iyi? Bir de orjinal mama olduğundan nasıl emin olacağım. Malum çok sahte var. Onun en iyi mamayı almak istiyorum ve hiç bir sağlık sorunu yaşamadan severek yemesini istiyorum. Bu kitteni de yiyor. Ama yavruyken ona yaş mama da çok verirdim. çünkü dişleri yoktu :( Aslında yaş mamaların daha sağlıklı olduğunu okudum ama yavru olduğu için zayıflama yapar diye kuruya alıştırdım ve günlük belli porsiyonlarda yaş mama verdim. Ama sürekli yaş mama arıyor mutfakta çok sevdi herhal :D Şimdiden cevaplayan herkese çok teşekkürler.

4 CEVAP

mrcasper

Orijen cat kitten Tr de satılan en iyi içerikli yavru kedi mamasıdır Acana First Feast ise 2. sıradadır daha sonrasında Nd kitten ve ondan sonra brit care kitten gelir bu mamaları PetLebi den orjinal bir şekilde alabilirsiniz

simbakedi

acana alıp deneyebilirsiniz. söylediğiniz 3 marka da çok iyi içeriklere sahip. ama bildiğim kadarıyla orijen daha iyiydi. ama sürekliliğini sağlamalısınız ve çok pahalı. acana ona göre daha uygun ve içerik olarak yakın. kedinizde alıp denemeniz lazım gözlemlemelisiniz. her mama her kediye iyi gelmez. eğer kedinizde kötü etkilere yol açıyorsa iyi içeriği batsın sizin kedinize iyi gelmedikten sonra :D nd ocean kitten kullanıyorum sarman 8 aylık erkek kedime. çok memnunum. 10 gün yumuşak kaka sorunu yaşadık ama bitti. çok iştahlı yiyor ve tüylerine, sağlığına çok iyi geldi. internette de baya iştahlı yiyen kediler olduğunu görüyorum. eğer acana yemezse kediniz deneyebilirsiniz.

Efekilic

Bütçenize göre düşünün acana ve nd nin et oranı birbirine çok yakın nd daha ucuz, bence nd alıp deneyin yemezse değiştirsijiz ve size volipet - ali Aktaş diye bir YouTube kanalı var oradan acana ve nd arasında ki farkları görebilirsiniz lütfen izleyin 😊👍🏻

oglumcanim

Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar sayenizde daha da bilinçlendim.