Kuşlar Soğukta Durabilirmi

ciko_

Merhaba, artık havalar sıcaklamaya başladı klima açmaya başladık vs. sorum kuşlar soğukta durabilirmi veya dayanıklımıdır? Bi kaç gündür açıyoruz ve arka taraflara yani duvar köşelerine çok soğuk gitmediğini düşündüğüm için oraya koyuyorum zaten sadece akşamları açtığımız için pek birşey olcağını sanmıyorum ama narin canlılar olduğu içinde hasta olabileceğini düşündüm ne yapmamız gerek sizce? :)

13 CEVAP

Betulay_

Klimayı tüm odalarda mı açıyorsunuz klimasız bir odaya veya klimanın çok etki etmediği bir odaya koysanız çok iyi olur. Kuşunuzun sıcakladığını düşünüyorsanız yanına girip yıkanabileceği bir su kabı koyabilirsiniz. Biz kışın en sıcak odada tutuyoruz ve duvardan soğuk almasını önlemek amacıyla kafesin arkasına kumaş yayıyoruz. Kuşu başka bir odaya geçirmek zor olmasa gerek

Betulay_

Klimayı tüm odalarda mı açıyorsunuz klimasız bir odaya veya klimanın çok etki etmediği bir odaya koysanız çok iyi olur. Kuşunuzun sıcakladığını düşünüyorsanız yanına girip yıkanabileceği bir su kabı koyabilirsiniz. Biz kışın en sıcak odada tutuyoruz ve duvardan soğuk almasını önlemek amacıyla kafesin arkasına kumaş yayıyoruz. Kuşu başka bir odaya geçirmek zor olmasa gerek

idunn

Bizim hint bülbülümüz ölmüştü soğuktan. Muhabbet kuşunda aynı sorun yaşanır mı bilemem ama aşırı soğuklarda tüylerini kabartıyorlar ve tüyleri kabarıksa klimayı biraz kısın bence.

Maulex

Ceyranda bırakmayın yeter yaz mevsimindeyiz zaten dışarıdan çok soğuk hava gelmez temiz hava onlarda iyi gelir

Maulex

Klima da onlara çarpmamaya şekilde sorun olmaz bence

Kuşlar çok hassastır en ufak cereyanda bile hastalanırlar ki klima insanı bile çarpıyor

Minikmuezza

Klima onlari hasta eder.benimde kuslarim var.klimali odada tutmayin kesinlikle

Muhabbet kuşları çok narin ve hastalığa yatkın kuşlardır. Klima olan odadan uzak tutun çarpmaması için. Direk rüzgarla temas eden hiçbir yerde durmasın. Havalar sıcak olduğundan serinlemesi için biraz balkon varsa balkona çıkartabilir ve banyo yaptırabilirsiniz.

Iremcelik2

Doğrudan esen yere koymayın ister klima ister cam olsun

ciko_

Cevap lütfenn :(

Batuhanyldz

Ceyranda kalmasın yeter

svlcvrm

kapı kolunda dururken kapı deliğinden gelen cereyandan bile etkilenirler. eğer etkilenmiş veya etkilenecek olduğunu düşünüyorsanız c vitamini verin. hastalandıktan sonra iyileşmesi imkansız değil belki ama çok zor.

Palyaco

Klimanın uzagindaysa bisey olmaz