Purina One Vs Purina Proplan

Therumeysa

ikiside görünüşte aynı kedinin iştahıda aynı fiyat farkı bir buçuk kilo proplan 70 tl civari one 55 tl civarı çokta övüyorlar purina one ı kedimi bu mamaya geçirmeliyi miyim yoksa poroplana göre daha mı zararlıdır acaba fikri olan ikisinden de kullanan var mı?

40 CEVAP

vaneyck

4 yıl kadar önce yaklaşık 1 sene kadar purina one kullanmıştık, gözle görülür seviyede tüylerde parlama ve iştahında artış görmüştük. Daha sonra kısırlaştırdığımız için Pro Plan Sterilised a geçtik. Aslında şimdilik onadan da memnunuz. Tabi bu arada evdeki nüfus arttı:) Şu an yine purina one'ın steril olanına dönmeyi planlıyoruz, umarım beğenirler.
Yorum yazanların bir çoğu, "kaliteli-kalitesiz" veya "pahallı-ucuz" tanımlarını yapmışlar. Ancak hemen hemen hiç kimse, mama içerikleri hakkında yeterli bilgilendirme yapmamış. Yani kedi mamalarında tahıl nedir, iyi midir yoksa kötümüdür, yüzdelik oranları nasıldır, iyi bir mamadan içerik olarak olmazsa olmazlar nedir şeklinde uzman olanlar varsa ve katkı yaparlarsa çok faydalı olur.

bayfelix

@srplzngl hepsini okudum ve umrumda bana ısık tuttugun icin tessekkurler ellerine sagalık cok guzel yazmıssın

Therumeysa

bu iki mama arasında hangisi seçilmeli fikri olan var mı?

LASTBLOOD89

Cotontzu_Siri neden purina ürünlerini almamak lazım diğer yabancı ülkelerde profesyonel mama olarak geçiyor

Cotontzu_Siri

Profesyonel mi? Hahaha :D güldürmeyin beni. Nereden duydunuz bunu?

LASTBLOOD89

bir videoda duymuştum siz böyle diyince purina ürünlerini araştırdım kötülerin arasında en iyisi olarak gözüküyor ama benim düşüncem şu her mama her kediye yaramıyor atıyorum birisine goody iyi gelir birisine orijen iyi gelmez her mama her kediye yaramıyor

ProPlan, ürünlerinde gluten ve soya gibi alerji riski yüksek gıdalar içermekte ve et oranı düşük bir seviyede tutulmaktadır. Ayrıca mamaların içeriğinde glisemik indeksi yüksek besinler bulunduğu için kedi sağlığını uzun vadede tehlikeye atmaktadır.

Mamanın kalitesi: 1/5
Mamanın kalite/ fiyat oranı: 1/5
Mamanın içeriği: 1/5
Mama önerilebilir mi? Hayır

Duman_1

Purina one çok daha iyi Purina markası ne çok kaliteli nede çok uyduruk yani normal seviyelerde onun yerine daha iyi olan hill's royal canin N&D gibi mamalar daha iyi AMA ikisi araısnd a derseniz kesinlikle Purina one tüyler çok iyi geliyor

Tam1cat

Aynı şekilde royal canin de matisseye oranla içerik bakımından yetersiz kalıyor nasıl daha iyi olabilir

Emine33

Purina one yurt dışında kullanılan kaliteli mamalardan. Zaten bize kalsa hepsi kötü ama içerik açısından proplan ile aynı. Purina one alabilirsiniz. Bende kullanıyorum

muffincookie

Sorunun Cevabı : ProPlan.
Purina One biraz daha alt segment maması firmanın.ProPlan'ı ben değilde başka ni yakınım kullanıyor ve kedisi gayet sağlıklı.Her mama her kediye farklı etki eder.Mesela kimi sokak kedisine iyi geldiği için reflex verir ve önerir.Bemim kedilerine refleztense BonaCibo daha iyi geldi onu öneririm.Biaz da kediye göre denemwliyiz.Fakat olabildiğince az tahıllı mamalar seçmeliyiz.Bu iki mama arası da tani ki tercihim ProPlan olurdu.Fakat içeriği daha iyi mamalar bulunabilir.Ama sorunun cevabı kesinlikle ProPlan.Ben sokak kedilerine indirimdeyken purina One aldım ama pek bi fark olmadı yani.

LadyAndCat

Purina Pro Plan Kısır Mama’da
Et Oranı: %20.
Kurutulmuş Yumurta da içeriyor.
Böylece protein oranı % 41olmuş.

Purina One’da Kısır Mama’da Protein oranı : %37.
Somonlu ve Sığırlı olarak fark etmiyor.
Et Oranı da : %16.
Kanatlı proteini; Pancar ve %14 Buğday içeriyor.

LadyAndCat

N&D gerçekten iyi bir mama olsa da her kediye iyi gelmiyor.
Alerji; protein alerjisi ve fazla tüy döküntüsüne yol açabiliyor.
Tüyler için Purina One Bifensis öneririm gerçekten!
Kısır kedi ; Yavru kedi seçenekleri de var.
Pro Plan’la benziyor çünkü aynı firmanın ürünleri ve benzer ürünler.
Ayrıca Purina One ülkemizde çok bilinmiyor ve çoğu zaman indirimde olduğu için fiyatı daha uygun.
Normal fiyatı = 1,5 kg 70 Lira.

BalliBadem

Aralarında pek fark yok hangisi işinize gelirse