Purina One Vs Purina Proplan

Therumeysa

ikiside görünüşte aynı kedinin iştahıda aynı fiyat farkı bir buçuk kilo proplan 70 tl civari one 55 tl civarı çokta övüyorlar purina one ı kedimi bu mamaya geçirmeliyi miyim yoksa poroplana göre daha mı zararlıdır acaba fikri olan ikisinden de kullanan var mı?

40 CEVAP

Cotontzu_Siri

Proplan tahıllı
N&D düşük tahıllı
Demek istediğim şu ki; markalaşmış firmalar kaliteli mamalardan ucuz görünse de, içerikleri birbirine yakın ürünler karşılaştırıldığında daha pahalı oldukları açıkça görülüyor.
Mesela bir örnek de köpek mamalarından:
Hills ideal balance tahılsız
Acana classics düşük tahıllı
*Hills bolca patates içeriyor, acana ise biraz yulaf.
Böyle bir gerçek varken insanların hala hayvanlarını bu mamalarla beslemesi tuhaf geliyor.

HAY_DOST

İkiside iğrenç

kedicikikadin

@pongul'un dediği gibi matisse candır !!!

Eneskalkn

Bu konuda size f/p olarak profine ı deneyin derim

adaben

pro plan daha iyidir ama bu parayı pro plan yerine n&d ye brit care e vermek çok daha iyidir

Tam1cat

Bana kalırsa normal seviyenin bir tık altında, matisse gibi orta kalite bir mamanın içeriği proplandan daha iyiyse nasıl normal seviyede olabilir ki

srplzngl

@bayfelix ne mutlu bana

gozush

sorduğunuz mamaların ikisinin de içeriği kötü. içeriği iyi ve daha ucuz uygunu da var üstelik. neden ikisi illa bir tercih olsun ki. hem daha iyi içerikli hem daha uygun matisse ve golosi ürünlerine bakıp araştırabilirsiniz. biz de proplan yavru ile başladık ama cahillikmiş, vazgeçtik veterinerimize rağmen (veterinerler bu konuda şeffaf ve tarafsız değil malesef) araştırınca hem sağlıklı hem uygun fiyatlısı var.

Ylmzafsn

Proplan mükemmel

h2by

Purina one proplana göre daha uygun fiyatlı bütçe maması. İçeriğinde çok fark yok sadece mesela yağ oranı daha fazla et oranı daha düşük diye hatırlıyorum alirken içeriğine ve kimyasal analizine bakıp karşılaştırabilirsiniz.