Kedilerde Gıda Alerjisine İyi Gelen Mamalar

Beyza57

Kedim 3 yaşında kısır erkek son dört beş aydır kulak önünde ciddi anlamda kaşınmaları başladı önce süt ürünlerinden sandım süt ürünleri vermeyi kesince azaldı gibi oldu ama hala ara sıra devam ediyor veteriner hekim gıda alerjisi dedi royal caninin hipoalerjenik mamasını önerdi ama tam emin olamıyorum gıda alerjisi mi değil mi diye çünkü bu mamayı yaklaşık bir bir buçuk yıldır kullanıyor herhangi bi sorunla karşılaşmamıştık böyle bi durumla karşılaşan var mı varsa hangi mamayı veriyor kedisine

7 CEVAP

diablerose

hills ZD mama var. icindeki protein tamamen insan uretimi yani ne balik ne tavuk ne de baska bi hayvan. o nedenle alerjisi protein kaynakli olan kedilere bu mama veriliyor. alerjisi gecerse alerjisinin onceki mamanin icerdigi hayvandan kaynakli oldugunu anliolar. gecmezse sorunun kedinin aldigi protein kaynagindan kaynaklanmadigi anlasilio

duman_cat_world

Veterinerinize danismakta yarar var Beyza Hanım.

Beyza57

danıştım fakat önerdiği mamaların protein oranı ciddi anlamda çok yüksek ve sürekli verebileceğim mamalar değil bunu veteriner hekimimiz de söyledi

Alerjisi mamadaki herhangi bir maddeye olabilir en saglıklısı alerji testi yaptırmak. Bezelyeye alerjisi olan kedi okudum ben forumda.

alabalik32

Benim oğlumdada nisan sonundan beridir var bu alerji maalesef bir türlü geçmiyor. Geçen hafta detaylı kan tahlili yaptırdım. İç organlarında sorun yok dediler. Organlardan kaynaklı değil yani.Somonlu mamayı bıraktık tavukluya geçtik. Çamaşır suyu parfüm yumoş vs dikkat edicez. Geçmezse tahılsız mamaya geçecekmişiz

Beyza57

hills ZD mama var. icindeki protein tamamen insan uretimi yani ne balik ne tavuk ne de baska bi hayvan. o nedenle alerjisi protein kaynakli olan kedilere bu mama veriliyor. alerjisi gecerse alerjisinin onceki mamanin icerdigi hayvandan kaynakli oldugunu anliolar. gecmezse sorunun kedinin aldigi protein kaynagindan kaynaklanmadigi anlasilio

çok teşekkürler bunu veteriner hekimimize danışacağım

Beyza57

Benim oğlumdada nisan sonundan beridir var bu alerji maalesef bir türlü geçmiyor. Geçen hafta detaylı kan tahlili yaptırdım. İç organlarında sorun yok dediler. Organlardan kaynaklı değil yani.Somonlu mamayı bıraktık tavukluya geçtik. Çamaşır suyu parfüm yumoş vs dikkat edicez. Geçmezse tahılsız mamaya geçecekmişiz.

oğlumda da aynı şekilde organlardan kaynaklı değil balık ürünlerinden olduğunu da düşünmüyorum 3 yıldır balıklı mama veriyorum :( umarım bir an önce iyileşirler