Felicia Mama Kullananlar Memnun Musunuz Nasıl Bir Mama

gulsahecem

Felicia mama kullanan var mı aranızda? Nasıl bir mama kalite olarak ve kedinizde nasıl etkiler yapıyor olumlu ya da olumsuz

12 CEVAP

dilanbulent

Felicia almaktansa Bonacibo alın içeriği aynı. Hem içeriği aynı hem de daha ucuz?

tyguler

fena değil. benim kedime baslarda iyi gelmişti ama artık pek iyi gelmiyor. dışkısı duzenli değil mesela. tüy dökümü fazla.

agız kokusu yok bu da artı ozellik

gulsahecem

Ben de yorumlarda tüy dökümünü azalttığını vs okumuştum. Şimdi şöyle 2 kg aldım ve 2 ay kullandım cidden kedimin kendine geldiğini ve tüy döktümünün azaldığını görmüştüm bu yüzden 12 kg olanını alsam mı diye düşünüyordum kullanmış olanlara bir sorayım dedim

tyguler

benim kedimin alerjisi de olabilirmiş mamaya yani kediden kediye tuy konusu degişkenlik gösteren bir şey

Arkadaşlar mamanın içeriği her kediye aynı gelmez. Örnek benim kedim felicia kullanıyor. Tüy dökümü normal hatta az. Tuvaleti de iyi, ağız kokusu yok. Ama senin kedin felicia kullandıktan sonra tüy dökümü artabilir, tuvalet sorunu yaşayabilir, ağzı kokabilir ya da bu mama iyi de gelebilir. Yani ben kullandım iyi geldi diyerek önermeyin. İçeriğine göre önerin. Felicia içerik olarak fena değil. Ben kullanıyorum.

duman_cat_world

Biz 3 ay önce kullanmistik, su an N&D kullanıyoruz. Kedim severek yemiyordu, çok bir farklılık olmadı kedimde. Biz çok da memnun kalmadik acikcasi. İçeriği de çok güzel değil. Bu yüzden imkanınız varsa uygun fiyatlı ve kaliteli Brit Care öneririm

Seymaaacaan

Bende bir dönem kullanmaya çalıştım ağzına sürmedi mama yemektense aç kalmayı tercih ediyordu. Eğer sizin pisicikte yemezse felicia’ya ulaşıp mamayı iade edebiliyormuşsunuz

ilknurgulmek

Evet arkadaşların dediği gibi her mama her kedide aynı etki yapmıyor biz de kullanıyoruz şu an bir sıkıntı yok

ilknurgulmek

Sıkıntısı içerisinde taze et olmaması sanırım ama onun için de haftada bir haşlanmış tavuk veya et veriyoruz

Palyaco

Exclision tüy sağlığında mükemmel diski kokusu yok ağız kokusu yok cok cok tavsiye ederim herkese

simsek_sevval

Daha önce hiç kedimiz olmadığı için kedim ilk geldiğinde biraz bilgisizdik ve bu yüzden babam whiskas mama almıştı daha sonra araştırıp mamanın bağımlılık yaptığını ve pek sağlıklı olmadığını öğrendim. Daha sonra felicia yavru kedi mamasına başladık ve kedimin tüylerinde kendinde çok büyük fark oldu illa ki her kedide her mama farklılık gösterir ama ben memnunum tüy dökümü çok fazla değil ve ağız kokusu yok severek yiyor.

gulsahecem

2 aylık kullanımımın sonucunu yazayım ben de. 2 ay öncesine kadar kedime türlü türlü mama alıyordum ve hiçbirini yemiyordu. Çok seçici bir kedi. Eskiden kullandığımız mamayı değiştirmek de istiyordum çünkü alt segment bir mamaydı (maddi olarak ciddi sıkıntıda olduğumuz dönemde vermek zorunda kalmıştım) araştırıp içeriği güzel bir mama aradım ve feliciadan da çoğu kişi memnundu seçici kedilerinin bile yediğini söylüyorlardı. Tereddüt ederek aldım çünkü 4 5 farklı mama denemiştim ama sonuç hep hüsrandı. Aç kalmayı tercih ediyordu ve baya da zayıflamıştı. Feliciayı yedi. Başlarda ona da çekinerek yaklaştı bir kap mamayı bir günde falan tüketiyordu ama şimdi sabah koyuyorum ve akşama kadar bitmiş oluyor. Hatta yine koyarsam onu da yiyor. Yani baya iştahlı yiyor. Kilosu da düzeldi. Dışkıda koku sorunu yok. Ağzı kokmuyor. Tüy dökümü de ciddi anlamda azaldı. Bilmiyorum bize iyi geldi. Daha iyi içerikli bir şeyler alın diyenler olmuş ama orta segment mamaların hepsinin içeriği neredeyse aynı. Ben protein oranı en yüksek olanlardan seçmeye çalıştım. Ve birkaç veterinerin de orta seviye mama olarak baya iyi tavsiye ederiz dediğini duyunca içim rahatladı. Bonacibo gibi bir mamayla eş değer tutulmaması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla kendisi baya alt segment bir mama. Genelde sokak hayvanları için kullanılıyor.

Not: Biz felicia somonlu hamsili derma care yetişkin kedi maması kullanıyoruz