Yumurta Ve Tavuk Kedilere Verilir Mi

Aymrv

Ben kendime hafta da bir haşlanmış tavuk, veya yumurta veriyorum değişiklik olsun diye çok severek de yiyor fakat merak ettiğim hafta da bir vermem fazla mı sizce 5 aylık kedim için?

12 CEVAP

Lils

Zararlı değil, çok yararlı

simbakedi

yumurta konusunu bilmiyorum ben haftada 3-4 kere veriyorum cunku agliyor :D ama siz haftada 1 veriyormussunuz zarari olmaz yarari olur. ayni sekilde haslanmis tavuk da cok saglikli. boyle vermeye devam edin imkaniniz oldukca. haslanmis tavugu suyuyla verin hatta cok seviyorlar

Zehranazz

Zararı olmaz gayet faydalı

Seymaaacaan

En sağlıklısını yapıyorsunuz bunların yanında; çiğ bıldırcın yumurtası, ev yoğurdu, kefir, çeşitli et türevleri de verebilirsiniz

Ebranur

Tavuk ve yumurta veriyorum ve yumurtaya bayılıyor .Veterinere yumurtayı sorduğumda bir zarar olmaz ama gerekli değil demişti ama biz kedimizi ilk sahiplendiğimizde 2 buçuk aylıktı şuan 5 buçuk aylık neredeyse çok uzun ve baya gelişti veteriner şaşkınlıktan kendini alamadı maşallah diyelim .Ben bir zararını görmedim aksine fayda gördüm bence verebilirsiniz.

Ugurpolatt

Eğer herhangi bir alerjisi yoksa haftada 1 veya 2 kere verebilirsiniz. Yumurtayı çok iyi haşlamaya özen gösterin kayısı kıvamı ve sulu kalmasın.. Tavuk da suyuyla beraber tuzsuz ve baharatsız verebilirsiniz. Tüyü kadar ömrü olsun :)

AdaCoco

Yumurtayı tabii verebilirsiniz ama pişirmeden kesinlikle vermeyin. Kedinizin tavuğa alerjisi yoksa tavuğu haşlayıp verebilirsiniz. Suyunu da verebilirsiniz.

Seymaaacaan

@adaCoco tavuk suyu ishal yapıyor

Deniz1979

Bende veriyorum yumurta hatta bayıla bayıla yiyor tüy dökümünü azaltıyor

Sindycan

gayet iyi yapıyorsunuz. veterinerimiz tavuk yemesinin iyi olmadığını, şimdi olmasa da ileride alerjik reaksiyon gösterebileceğini söylemişti. Ama evde tavuk pişince bana da verin diye ağladığından veriyoruz yine de.:) çok sık olmamak kaydıyla haftada bir gayet iyi.

emellkya

Veterinerim yumurta ve tavuk vermenin zararlı olmadığını ancak tüy dökmüş yaptığını söylemişti. Ben vermeyi kestim ve kedimin boyun bölgesinde kaşıntıları neredeyse yok ve tüy dökmüyor şu an.

dilanbulent

Zararlı değil. Aksine çok faydalı. Haftada 1 verebilirsiniz ödül olarak bence. Çok faydalıdır.