Kedisi Felix Bağımlısı Olan Var Mı?

dilanbulent

Kedim Felix haricinde hiçbir yaş mamayı yemiyor. Yavruyken her yaş mamayı yiyordu aslında, ama sonradan annem sağolsun ucuz olduğu için birkaç kere Felix aldı. Aylardır Felix haricinde hiçbir yaş mamaya ağzını dahi sürmüyor. Schesir gibi en iyi yaş mamalardan aldım. Sokak kedilerine nasip oldu. Evde kendim yaptım yaş mamayı, onu da yemedi. Bizim kedi ağzını sürmüyor Felix haricindekilere.

Kedimin bu bağımlılığını nasıl önleyebilirim, bir fikriniz var mı?

10 CEVAP

Lils

Bir daha vermezseniz unutur bence. Büyük ihtimalle uzun zaman hiçbir yaş mamayı yemez ama sonra yeniden başlayabilir yemeye.

simbakedi

eger surekli verilmiyorsa sorun olmaz bence. sonucta protein kaynagi kuru mamasi. ama surekli yiyorsa bilemedim yani. ne manyak kedi schesir vs yemeyip felix yiyor :D

dezgicavus

İyi mamalar ile karıştırarak da geçiş yapmayı deneyebilirsiniz. Ayda 1-2 paket az gelse de kulağa yılı ve kedinin yaşadığı süreyi düşününce fazlaca yemiş oluyor aslında.

Ayben02

Çok seviyorsa arada yemesinde bence bir sakınca yok her verdiğinizde süreyi uzatın yani mesela verirsiniz sonra bir hafta sonra diğerini 10 gün sonra sonra 15 gün falan böyle yavaş yavaş arayı uzatarak birakadabilirsiniz

Sindycan

benim kedim de n&d yaş mamayı yememişti, sonra felicianın poşet mamasıyla karıştırdım (aynı felix gibi şeker içeriyor o yüzden nefessiz yiyor) ve artık n&dyi yiyor. siz de karıştırarak vermek istediğiniz mamaya alıştırabilirsiniz.

pompompurin

benim kedim de malesef en iyi yaş mamaları yemiyor. et oranı diğerlerine nazaran yüksek olan bozitayı seviyor sadece. eğer sadece haftada bir veriyorsanız ve su içmesi iyiyse azıcık felix vermenizde bir sakınca yok bence

Seymaaacaan

Lütfen felix gibi mamaları marketlerden almayın. Tarihi geçmiş mamaları tekrar yeni pakete koyup satışa sunulduğu söyleniyor. Migrostan aldığım felix kedimi zehirlemişti 7-8 kere kusmuştu hiç bir şeye hali kalmamıştı. O günden sonrada marketten mama almayı bıraktım lütfen sizde dikkatli olun♥️

Palyaco

Benim kedim hiçbir yas mamayi yemiyor gimcat elmali fletonun suyunu iciyor

dilanbulent

Gerçekten Whiskas falan bağımlılık yapıyor derlerdi de inanmazdım :) İçeriğinin kötü olduğunu biliyordum elbet, ama bağımlılık meselesini abartı buluyordum. Allah çekmezmiş başımıza geldi :D Ah ulan Felix...

dilanbulent

Haftada 1 paket yaş mama hakkı var. Felix haricinde hiçbir yaş mamaya ağzını sürmüyor cidden aylardır :) Bakalım, Felix vermeyeceğim başka mamalar koyacağım önüne. İlk başlarda reddetse de alışacağını düşünüyorum.