Ufak Kedim Bazen Kısır Mamasını Yiyor Sorun Olur Mu?

Arkadaşlar 3 tane kedimiz var ikisi kısır biri henüz iki aylık erkek bir kedi. Kısır kedilerimin maması açıkta duruyor ne zaman isterlerse yiyorlar. Hatta az koyuyorum ki ufaklık yemesin diye. Ama kendi maması olmasına rağmen bazen gidip kısır mamadan yiyor. Hemen engel oluyorum. Bir sorun oluşur mu bunun için ne yapabilirim? (bu arada mamaların ikiside aynı markaya ait)

5 CEVAP

MOGU

olmaz

aminesena

Kesinlikle tavsiye etmem ciddi yan etkileri olabilir içeriği farklı yavru kedi maması ya göre sağlıklı bir gelişim için yavru kedi maması kullanın bende kullandım yavru kedime bir süre diğer kedim kısır olduğu icin yeni mama almamıştım arka bacaklarında alerjiye sebeb oldu

Lils

Bir şey olacağını sanmıyorum. İkisi de kedi maması sonuçta içinde zararlı olacak bir şey yoktur.

theyusra

bir şey olmaz ama olabildiğince yedirmemeye çalışın, eğer onunla doyarsa bu sefer yavru mamasını yemez ve gelişimi kötü etkilenir. büyüklerin mamasını farklı bir yere koymayı deneyebilirsiniz belki o zaman bırakır.

yalkuzak

bizde de aynı durum var 1 2 tane yediğinde bir şey olmuyor ama fazla kaçırdığında kakası yumuşuyor hemen, yememesine dikkat etmek gerekiyor böyle durumlarda hepsine öğün öğün vermek daha iyi