Obivan Yavru Kedi Maması İyi Mi? Kullanan Var Mı?

Ballicorekkk

ND ocean kabız yaptığı için yavruma mama arayışındayım

19 CEVAP

Poncimin

[📊] Mamanın İçeriği:

İşlenmiş Hayvansal Protein, Buğday, Mısır, Hayvansal yağ, Bonkalit, Somon, Somon yağı, Hamsi, Hamsi Yağı, Mısır Gluteni, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Ciğer Aroması, Balık Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kurutulmuş Bira Mayası, Taurin.

[🔴] Kötü Özellikleri:

• Öncelikle gördüğüm kadarıyla içerikte hiçbir şeyin oranı yazılmamış. Buradan puan kaybetti.

• İçerisinde mamanın ana maddelerinden olması gereken Somon ve Hamsiden daha fazla yer kaplayan "işlenmiş hayvansal protein" ibaresi var. Çok genel bir tabir, proteinin kaynağı neresi belli bile değil.

• Buğday, Mısır ve gluten içeriyor. İçermese iyi olurdu. Tahıl kediler için gereksiz. Bunun yanında şeker pancarı var, bu da dolgu malzemesi olarak kullanıldı büyük ihtimal. Gereksiz.

• Mamada ciğer ve balık "aroması" var. Yani gerçek ciğer içermiyor. Aroma olarak eklemişler. Keşke aroma değilde gerçek olarak ilave edilseydi.

• İçerisinde tuz bulunuyor. Tuz, kedilerde ilerleyen zamanlarda böbrek sorunlarına yol açabilir. Niye koyma gereği duymuşlar hiç bilmiyorum. Ayrıca oranı da belli değil.

[🟢] İyi Özellikleri:

• Somon ve Hamsi yağı içermesi güzel.

• Cilt sağlığına ve sindirim sistemine faydalı Keten Tohumu içeriyor.

• Probiyotik etkisi olan bira mayası var, güzel. Sindirime yardımcı.

Kendi Düşüncem:

Ben şahsen bu mamayı tercih etmezdim. İçerisinde gerçekten iyi diyebileceğim çok az şey var. Kötü yanlarını da saydım zaten. Bunun yerine (bütçenizi bilmiyorum ama) tavsiye edebileceğim mamalar var.

[💵💵💵] Yüksek Bütçe:

🏅| Orijen
🎖️| Acana

  • N&D

  • Taste Of The Wild

  • Mera

  • Naturea

[💵💵] Orta Bütçe:

🏅 | Fitmin (bulunması zor)
🎖️ | Brit Care Hypo-allergenic

  • Bozita

  • Exclusion

  • Instinct

  • Advance

  • Proplan

[💵] Düşük-Orta Bütçe:

🏅| Mystic*
🎖️| Felicia

  • ProChoice

  • Golosi

*: Mystic fiyatına göre içerik konusunda gayet güzel gözüküyor. Buraya böyle bir parantez de açtım çünkü bazı kesim (buna ben de dahil) içeriğine inanmıyorum ve güvenmiyorum. Bu fiyata o içerik, gerçekten garip. Fakat gerçekten kullanıp memnun olanlarda var, hak geçmesin diye yazdım.

Seymaaacaan

Eğer kedi kabızlığa yatkınsa kabız oluyorlar maalesef. Proplan mamada da tane tane yapıyorlar hills’te de. Yani benim kedimde öyle olmuştu

Obivan kullanan varmı demişsiniz, Ben😊
Ben somonlu kısır kedi mamasını 2 ay kadar kullandım aşırı bir tüy dökme problemi oldu.
Keyifle de yemediler yaa zoraki yani.
Bu ay değiştiricem inşallah

Palyaco

Obivan selection daha iyi yeni çıktı

duman_cat_world

ND tavuklu narlı kitten deneyebilirsiniz. Çokça olumlu yorum var, ve çok da kabızlık şikayeti görmedim açıkçası. Yok ben ND den umudu kestim derseniz ;) Hill's kitten kullanabilirsiniz.

duman_cat_world

Okayy o zaman Hill's Kitten veya Pro Plan kitten kullanabilirsiniz. Bütçeniz varsa Acana alın derim, tüm serileri yavru kedilere de verilebiliyor. Kediyi tok tuttuğu için uzun süre gider mama.

asliu0

brit deneyebilirsiniz diyecegim ama su siralar cok fazla sikayet goruyorum. aynisini birkac ay once ndye yapmis ve brit ovmuslerdi o da tartisilir 😁 her kediye iyi gelen farkli isterseniz bir deneyin

Seymaaacaan

Eğer brit denemek istiyorsanız numune ürün gönderiyorlar :)

mrcasper

Royal Canin, Pro Plan, Hills

Ballicorekkk

@poncimin ben bu güzel cevabınız için çok teşekkür ederim.
Taste Of The Wild
Mera
Naturea
Üçlüsünden birini seçeceğim umarım kabızlık problemimiz çözülür çocuğum rahat eder🥺

Ballicorekkk

Seher hanım ND denemenizi öneririm eğer kabızlık/ishal yapmazsa gayet iyi bir mama..

Palyaco

Exclision mama deneyin İtalyan mükemmel bir mama kedim suan onu kullaniyor bugün yenisini sipariş ettim tüy kalitesi mükemmel oluyor diski kokusu hiç yok ve iagiz kokusu yapmıyor bağırsak sağlığı cok iyi oluyor deneyin

Superisi814

Obviani sokaktaki canlarim icin aldim.Net kararimdir bir daha almam.Tavuklu olanini almistim.Istahli kediler zorla yiyor.Bir çogu zayiflamakta.Zorlaniyorlarda yerken.Benim canlarima yaramadi.

Acananın kanserojen madde içerdiğine dair bir belge araştırma var mı? Bu büyük bir şey çünkü varda bakmak isterşm acanaya geçecek biri olarak

Ballicorekkk

ND tavuklu kullandık bir süre fakat tüyleri matlaştı ve aşırı bir dökülme yaşadı. Bu seride yavrumun tüyleri yumuşacık pamuk gibi ama kakasını günde 1 kere yapıyor ve kuru bir kaka. Değiştirmek istemiyorum aslında ama kabızlık yaşasında istemem:(