1 Yaşına Yeni Giren Kedi İçin Kuru Mama Tavsiyesi

nazenininci

Kedim 10 gün önce 1 yaşına girdi, proplan yavru kedi maması kullanıyorduk, yetişkin mamasına geçmek için erken değil di mi? Proplan fiyatlarında önerebilecginiz iyi mamalar var mı? Su an 5-6 aydır proplan yavru kedi maması kullanıyoruz. Daha önceki aylarda da Royal canin yavru kedi maması kullandık hep. Tüy sağlığı için somonlu mama iyi olur diye düşünüyorum, güzel,tavsiye edebileceğiniz yetişkin kedi maması varsa çok memnun olurum

11 CEVAP

Poncimin

Biz Acana Pacifica kullanıyoruz. Bütçe varsa önce Acana tercih edilebilir. Orijen ile ikisi kardeş firmalar. İçerik olarak Orijen önde olsa da aradaki fiyat farkına Acana tercih etmek bence daha mantıklı. Bunun dışında yüksek bütçe içinden tercihim sırayla Acana, N&D, Mera olur. Orta bütçeniz varsa Fitmin içerik olarak güzel gözüküyor. Ama bulunması zor. Brit Care Hypo-allergenic serisi de içerik olarak çok güzel ama ishal şikayetleri yoğunlukta. Ben orta bütçe içerisinden ise sırayla Sanabella, Brit Care Hypo-allergenic, Bozita tercih ederdim. Düşük Bütçe (ki bence orta bütçe ve üstü tercih edilmeli) Felicia ya da ProChoice tercih ederdim.

Liste şu şekilde:

[💵💵💵] Yüksek Bütçe:

🏅| Orijen
🎖️| Acana

  • N&D

  • Taste Of The Wild

  • Mera

  • Naturea

[💵💵] Orta Bütçe:

🏅 | Fitmin (bulunması zor)
🎖️ | Brit Care Hypo-allergenic

  • Sanabella

  • Bozita

  • Exclusion

  • Instinct

  • Advance

  • Proplan

[💵] Düşük-Orta Bütçe:

🏅| Mystic*
🎖️| Felicia

  • Bonacibo

  • ProChoice

  • Golosi

*: Mystic fiyatına göre içerik konusunda gayet güzel gözüküyor. Buraya böyle bir parantez de açtım çünkü bazı kesim (buna ben de dahil) içeriğine inanmıyorum ve güvenmiyorum. Bu fiyata o içerik, gerçekten garip. Fakat gerçekten kullanıp memnun olanlarda var, hak geçmesin diye yazdım.

Bence memnunsanız aynı markanın yetişkininden devam edin. Ben Nd balkabaklı geyik etli kullanıyorum memnunum illa değiştiricem derseniz öneririm

CalicoMinos

Merhaba benim kedim 8 aylık 9 aylık olacak ben felicia kullanıyorum tavsiye ederim herkeste beğeniyor tavsiye ederim memnunuz fiyat çok uyguna geliyor hem taneleri küçük ama yinede yetişkin maması.

CalicoMinos

Merhaba benim kedim 8 aylık 9 aylık olacak ben felicia kullanıyorum tavsiye ederim herkeste beğeniyor tavsiye ederim memnunuz fiyat çok uyguna geliyor hem taneleri küçük ama yinede yetişkin maması.

CalicoMinos

Merhaba benim kedim 8 aylık 9 aylık olacak ben felicia kullanıyorum tavsiye ederim herkeste beğeniyor tavsiye ederim memnunuz fiyat çok uyguna geliyor hem taneleri küçük ama yinede yetişkin maması.

CalicoMinos

Merhaba benim kedim 8 aylık 9 aylık olacak ben felicia kullanıyorum tavsiye ederim herkeste beğeniyor tavsiye ederim memnunuz fiyat çok uyguna geliyor hem taneleri küçük ama yinede yetişkin maması.

CalicoMinos

12 kg petlebi sayfasından almıştım

felicia iyidir

AdaCoco

İlk olarak Acana tavsiye ederim onun dışında N&D de olabilir.

nazenininci

Cevap veren herkese teşeklur ederim 🙂

duman_cat_world

Memnunsanız aynı markanın yetişkin mamasından devam edebilirsiniz. Onun dısında biraz daha bütçeyi artırma olanağınız varsa, N&D veya Acana önerebilirim. Bunlardan sonra Pro Plan ın fiyat kulvarına yakın Sanabelle veya Brit Care Hypo-Allergenic tercih edilebilir, kaliteli mamalar. 😊✌️