Muhabbet Kuşunu Ele Alıştırmak

mrcasper

Yaklaşık 7,8 aylık erkek bir muhabbet kuşum var ama hala bana ve elime alışamadı kafasına göre takılıyor bende üzerine pek fazla düşemedim bu vakitten sonra alışır mı ve nasıl alışır

2 CEVAP

Zehranazz

Biraz zor alışır ama denemekten zarar gelmez kafesin üstünde elini tut ve onunla konuş bir müddet sonra elinden seveceği şeyler ver o zamanla alışır

buusracikk

5 sene boyunca muhabbet kuşu baktım bize geldiğinde küçük çocuklar tarafından çok korkutulmustu ama sabırla beklerseniz size çok iyi bir dost olur :) öncelikle ürkütmeden her gün vakit buldukça elinizi kafesin içine sokun ama tutmaya çalışmayın onun kendiliğinden elinize gelmesini bekleyin ama çok sabırlı olmanız gerek çünkü bu baya uzun sürüyor. Yavaş yavaş elinize gelmeye başladıktan sonra elinize bir miktar mama koyun ve bekleyin gelip yemesi için. Bu şekilde her gün alıştırma yaparsanız hem güvenini kazanırsınız hem de size alışmış olur. Eğer dışarı çıkarmak gibi bir düşünceniz varsa artık sizden korkmadığını anladığınızda kafesinin kapısını açın ve o çıkana kadar ellemeyin. Fark etmesi biraz uzun sürebilir ama 1 kere çıktıktan sonra daha girmek istemeyecek :) Yine aynı şekilde her gün böyle alıştırma yaparsanız dışarıya da alışır sizinle oyunlar oynar evin içinde kendi kendine oyun bulur oynar daha fazla kafesin içinde sıkılmaz. Benim kuşum ölmeden önce her gün evin içinde bir o yana bir bu yana uçar gezerdi çok da memnundu halinden :) Allah sağlıklı uzun ömür versin şimdiden ❤🧿