Kedime Royal Canin Alsam Çok Büyük Bir Hata Yapmış Olur Muyum?

Nrydiry

Çok denemek istiyorum, çok güzel kokuyor, kurabiye gibi, belki kakasının kokusu azalır, bir de ağız kokusu geçer diye düşünüyorum ama korkuyorum da büyük bir hata olur diye, şuan bozita kullanıyoruz ve onu severek yemiyor. Kilerde bayatlamış market maması var, bozitayı bırakıp onu yemek istiyor, fırsat bulunca hemen dalıyor market mamasına, Royal canin ondan iyi olur diye düşünüyorum, acana çok pahalı, advance Royal kadar ucuz değil, en azından 1 aylık kullansam, bağımlısı olur mu? Sevse bozitaya devam edeceğim ama zor durumda kalmadıkça yemiyor onu

36 CEVAP

Gamze9901

Ben kedimin bebeklik döneminde royal canin kullandım gayet memnun kaldim özellikle kakasinin kokusu daha az oluyor agiz kokulugu olmadı hiç

blue_hpood

ağız kokusu için dişçilerini fırçalamanızı ve bakımını yapmanızı tavsiye ederim. ayrıca kakasının da kokması normaldir, yaz ayındayız, günde iki kez temizleyin. royal canin yerine n&d’ye bakabilirsiniz.

simbakedi

@iAllMoon alakasi yok iceriginde yaziyor bu olay zaten. tavuk degil tavuk proteini var. kullanip memnun kaldiysaniz ne guzel ama icerigini okursaniz gorursunuz zaten

asliu0

icinde gerçek et icermedigi icin onermiyolar ama siz bunu evde yas mamalarla vs desteklerseniz daha iyi olabilir bence. her kedi farkli seyleri yer bosu bosuna daha iyi diye zorlamaya gerek yok

iAllMoon

@Gimlihanim yalan söylüyorlar bence öyle bir şey olsa satışı durdurulurdu

simbakedi

@iAllMoon icerik okumayi bilmediginiz belli, size icerigi okuyun diyoruz inatla yalan diyorsunuz :D satisi durdurulmaz. insanlarda da protein tozu satiliyor. ayni sey gibi dusunebilirsiniz. kimse kullanmayin demiyor da yani bi arastirsaniz anlayacaksiniz.

gizemdr

Ben de kedime mamaya geçişte royal canin kullandım (şuan bozita kullanıyor.)
Özellikle yabancı dilde araştırma yaparsanız sütten mamaya geçişte sindirim açısından kolay olması için bu tür sindirimi kolay proteinler içeren mamaların önerildiğini görebilirsiniz. Royal canin mother&baby ya da kitten mamaları bence bu aşamada idealler.
Ben tercihen dört aylıktan büyük kedime artık bu mamayı vermiyorum ama ilk geçişte iki paket (4kg) bunu kullandık. Şuan taze et bulunması, tahıl içeriği ya da taurin gibi özelliklerine bakıyorum.

Salihaylmz

Veteriner hekimler öneriyor
Ben de bebekliğinde kullandım baya kilo aldırıyor çok isterseniz kullanın bir sakıncası yok bence

tyguler

o değil de mamayı fiyati için insanlar niye karalasın o zaman orijen acana önermezdi kimse yok buyu soyle osu boyle diye gömerlerdi degil mi? hadi fiyatı icin karaliyorkar diyelim, bu karalanacak mama o kadar mama içinden royal canine mi denk geldi. aaa tesadüfe bak.

emin olun royal canin veya acana veya proplan veya bonacibo mamalarını karalayan(!) insanlar bunu yapınca ellerine para gecmiyor. sadece kendilerine göre dogru bulduklari veya deneyimledikleri şeyleri baska kedilerde kotu bir surum olusmasin diye anlatiyorlar. ayrıca bu bir karalama degil, kötü yonelrini belirtmektir.

insanların bir mamayi sanki babasi uretiyormuş gibj bi mamayi savunmasına anlam veremiyorum. kendi mamaları olsa kendileri o mamasan kâr etseler bu kadar òvmezler yüceltmezler

Nrydiry

Bozitaya burun kıvırıyor küçük eşek..

Nrydiry

Siz ne kullanıyorsunuz

Nrydiry

Başınız sağolsun, benim de önceki kedim melek oldu, sizi iyi anlıyorum.. ona da açık mama alıyordum, bilmiyordum o zamanlar ne almam gerektiğini, şimdi en iyisini seçmeye çalışıyorum ama o zamana kıyasla her şey daha pahalı, çocuğum gibi, her şeyin en iyisini vermek istiyorum ama elden gelen bu işte..

Nrydiry

Ya benim kedim bir de diş değiştiriyor, ağzı gerçekten çok kötü kokuyor, elimi ısırınca elime geçiyor bir de kokusu

Palyaco

Benim kedim hills hiç yemedi proplan yemedi royal canin bile az yedi sonunda tahıllı mama sevmediği anladım suan exclision tavuklu kullanıyorum mükemmel bayılıyor tüy sağlığı muhteşem oldu ağız kokusu yok diski kokusu hiç yok

Phoenix3

Öncesinde proplan kullanıyordum ve ağız kokusu vardı. Merak edip Royal Canin'e geçtim anında ağız kokusu kesilde. Hiçbir kokulu kaka problemi yaşamadık 2 mamada da. Fakat hiç iştahla yemedi kedim çok çabuk sıkıldı 2 kg lık paketten sonra başka mamaya geçtik. Fiyatı bence gereksiz pahalı fakat deneyin isterseniz belki sizin kediniz sever.