Kedime Royal Canin Alsam Çok Büyük Bir Hata Yapmış Olur Muyum?

Nrydiry

Çok denemek istiyorum, çok güzel kokuyor, kurabiye gibi, belki kakasının kokusu azalır, bir de ağız kokusu geçer diye düşünüyorum ama korkuyorum da büyük bir hata olur diye, şuan bozita kullanıyoruz ve onu severek yemiyor. Kilerde bayatlamış market maması var, bozitayı bırakıp onu yemek istiyor, fırsat bulunca hemen dalıyor market mamasına, Royal canin ondan iyi olur diye düşünüyorum, acana çok pahalı, advance Royal kadar ucuz değil, en azından 1 aylık kullansam, bağımlısı olur mu? Sevse bozitaya devam edeceğim ama zor durumda kalmadıkça yemiyor onu

36 CEVAP

Lils

Ben royal yerine pro plan alırdım içinde taze et var ve daha çok çeşitliliğe sahip ama royal de kullanabilirsiniz.

diablerose

kisir RC kullaniorm. gecen kan testi yaptirdim. kan degerleri muazzam.

Nrydiry

Proplan ve hills bozitadan daha pahalı ve daha kötü (mama kötü değil, bozitaya göre kötü), Royal de normalde daha pahalı ama indirimde gördüm diye denemek istedim, normalde yine mamayı değiştirecektim, felicia alacaktım, felicia yerine Royal daha iyi olur diye düşündüm. Bir de biz köye gideceğiz, orada da dışarı çıkıyor, eve gelmesi için rüşvet gerek, en azından sevdiği bir mama olursa eve koşa koşa gelir, yukarıda biri yazmış, royalin yanında yaş mama takviyesi de ver diye, onun dediğini yapacağım haftada 2 kere yaş mama vereceğim. Bir zaten çok fazla almadım, benim kedim ayda 2 kilo mama tüketiyor, ben de 2 kiloluk aldım mama. Sadece korktum başta, çok mu kötü bir şey yapmış olurum diye, çünkü aşırı şikayet var pahalı, zararlı diye. Ama kediye iyi geliyormuş, kan değerlerini bozmuyormuş, gün içinde de 40-50 gram versem fazla vermesem büyük bir zararı olmaz herhalde?

pompompurin

royal kedimde bağımlılık yapmadı. yavruyken kitten kullanıp sonra acanaya geçmiştim. yetişkinken de royalin oral care mamasını kullanmıştım, sonrasında bozitaya geçtik sıkıntı olmadı. berbat bir mama değil, kötü de değil. tabiki daha iyileri var ama kediniz seviyorsa ve iştahsızsa kullanabilirsiniz.

Nrydiry

Eğer sindirim için iyiyse gerçekten harika olucak bizim için çünkü kedimin sindirim sıkıntısı var.. bağırsakları dolu ama tuvaletini yapamıyor, mide genişlemesi de varmış..

sultansbutler

ben olsam bozitadan geçiş yapmazdım. önceden market maması gibi lezzetli bir mamayı yiyen bir kedinin et oranı yüksek mamalara burun kıvırması bana normal geliyor. royal canin kullanabilirsiniz tabiki bu kötü birşey değil. bakarsınız belki kedinize çok iyi gelir. ama uzun vadeli kullanımını önermem. ilk tercihim de olmazdı. içinde ete dair pek birşey göremiyoruz çünkü. bozitayı o kadar iştahlı yemiyorsa et suyu, yaş mama gibi farklı besinleri karıştırıp deniyebilirsiniz. ya da bozita içeriğine ve fiyatına yakın başka bir marka bakın. marka değiştirmek istiyorsanız illa royal canin olmak zorunda değil.