Kedime Royal Canin Alsam Çok Büyük Bir Hata Yapmış Olur Muyum?

Nrydiry

Çok denemek istiyorum, çok güzel kokuyor, kurabiye gibi, belki kakasının kokusu azalır, bir de ağız kokusu geçer diye düşünüyorum ama korkuyorum da büyük bir hata olur diye, şuan bozita kullanıyoruz ve onu severek yemiyor. Kilerde bayatlamış market maması var, bozitayı bırakıp onu yemek istiyor, fırsat bulunca hemen dalıyor market mamasına, Royal canin ondan iyi olur diye düşünüyorum, acana çok pahalı, advance Royal kadar ucuz değil, en azından 1 aylık kullansam, bağımlısı olur mu? Sevse bozitaya devam edeceğim ama zor durumda kalmadıkça yemiyor onu

36 CEVAP

Esims

Hayır hata yapmış olmazsınız. Alın ve deneyin. Kediniz çok sevecek ve sorunlarınız azalmış olacak. Kedinize en iyi gelen mama, onun en sevdiği mamadır. İlla Acana orijen falan almak değildir iyi mama almak. Öyle mama alıp kedimin yememesindense, royal Canin, proplan gibi mamalar alıp yemesini tercih ederim. Kendim de royal Canin kitten kullanıyorum ve çok memnunum. Kedim bayılarak yiyiyor.

simbakedi

hayir hata olmaz tabiki. burda kimsenin royal canin karaladigi yok allah askina :D icerik olarak ben o fiyati hak ettigini dusunmuyorum. ama siz kullanirsiniz ve kedinize iyi gelir, o zaman devam edin. mama yememesinden daha iyi tabiki. surda bizim tercih etmiyor olmamiz mamayi kotu yapmiyor bizim tercihimizi gosteriyor. biz de neden tercih etmedigimizi anlatinca karalama olmuyor yani bu :D kullanin, kedinize iyi gelirse ve severse devam edin tabiki

Faytekin

Bozita ,Royal den çok daha iyi bir mama bana göre ,advance hiç düşünmeyin bile hem içeriği iyi değil hemde muhtemelen sevmeyecek ,tuvalet kokusu olmasın istiyorsanız proplan o konuda başarılı ,bir tık da olsa Royal den ve market mamalarından daha iyi onu deneyebilirsiniz, Royal verirseniz başka mama yemez kolay kolay bir daha.

iAllMoon

@Gimlihanim sanmıyorum yılların markası öyle bişey olsa ortaya çıkardı

Faytekin

Royal canin ve Hills mama sektörünün fast food u gibi,bunlara alışan hayvanlar bir daha başka mama yemek istemiyor alışkanlık yapıyor bı nevi,özellikle Royal canin.

Ebranur

Bozitayı bilmiyorum ama hata yapmazsınız royal canin bi zararını görmedim veterinerimiz de onayladı bu markayı .Şuan ********da 2 kgsi 118 tl almak isterseniz kaçırmayın mükemmel bi fiyat bence

theyusra

çok büyük bir hata yapmış olmazsınız tabiki, her kedi farklı mamayı sever eğer kedinize o iyi geliyorsa yapacak bir şey yok, zaten illaki bir zaman sonra sıkılacak o zaman değiştirirsiniz

mrcasper

Ben zamanında royal caninden aşırı memnun kalmıştım ve acanaya geçtiğime pişman olmuştum benim oğlum melek oldu ama size Royal Canin, Pro Plan, Hills öneririm kedilerin sevdiği lezzetli ve sağlıklı mamalar

iAllMoon

Bu iyi bir karar olur Royal Canin markasına laf atan kişiler sadece markayı fiyatından dolayı karalamak için yapıyor bende kullanıyorum ve kedim inanılmaz seviyor :) iyi günler patilerseniz sevinirim

Yumak3302

Ben kedimde önce Royal canin kullanmıştı 2 ay kadar sonra içeriğinden dolayı değiştirdim. Şuan Acana first feast yiyor ve Royal canin bağımlısı olmadı hatta Acana yı daha iştahlı yiyor

Siyammm

Abi şuan şoktayim yorumlari okudumda , kedinize en iyi gelen mama onun sevdiği mamadir ne demek? Whiskas mi yedirelim hepimiz seviyo diye. O zaman çocuklarimizi da çikolatayla besleyelim? Ve evt hata yapmış olursun parana yazik olur. Sirf kokusu için sagliksiz birşey vermeye raziysan kurabiyeyle besleyebilirsin :D
Royal canin ayni zamanda hayvan deneyleri yapıyor bence devam edin hiç gerek yok

duman_cat_world

@mrcasper
Lezzetli ama neden lezzetli? Paketin arkasında ''Koruyucu ve tatlandırıcı içermez'' gibi bir ibare var mı? Kediler seviyorlar çünkü tatlandırıcı içeriyor. Bu bizim fast foodumuz gibi, çok zararlı ama seviyoruz değil mi? Sağlıklı olduğu nereden çıkarılıyor? Tabii ki burada amacım markayı kötülemek, karalamak değil, bilgilendirme yapıyorum. Kediler seviyor diye o mama sağlıklıdır diye bir şey yok. O zaman diyecekler ki, neden kedime iyi geliyor? Bunun cevabı markanın bilgi birikimidir. O oranları çok iyi ayarlıyorlar, bu yüzden kedinize iyi geliyor, bu güzel bir şey. Ben de @simbakedi gibi düşünüyorum yani fiyatını haketmediğini. Tabii ki büyük hata olmaz, deneyebilirsiniz. Ancak Hill's ve Proplan Royal Caninden biraz daha iyiler, içlerinde az da olsa gerçek et var.

mrcasper

Royal Canin in içerisinde et olmamasının nedeni mamayı ucuza getirmek değil sindirimi kolaylaştırmaktır

Faytekin

Şöyle düşünün siz hamburger mi tercih edersiniz yoksa kabak püresi mi,mama sektörü de böyle , Royal canin burada hamburger ,acana orijen mera tarzı mamalar ise kabak püresi,çünkü daha sağlıklı mamalar, dolayısıyla kedi ve köpeklerde daha lezzetli olanı tercih ediyorlar ,sağlıklı olanı değil maalesef,burun kıvırsada ısrarcı olun onun sağlığı için ,farklı aromasını deneyin seveceği mamayı araştırın bulana kadar.

Gimlihanim

Ben hiç kullanmadim ama okuduğum yorumlar içinde gerçek et olmadığı yönünde. Sizin kararınız tabi