Vitamin Kullanmaya Gerek Varmı

eneskolon

Acananın kısırlaştırılmış mamasını kullanıyorum 1 yaşında kedim için ekstradan malt vitamin gibi takviye yapmama gerek varmı yoksa acana içerik olarak yeterlimi

13 CEVAP

Poncimin

Yakın zamanda böyle bir konu açılmıştı. Ben de yorum yapmıştım. Bir göz atın isterseniz.

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/97057-acananin-vitamin-ve-taurin-degeri

Poncimin

Malt konusuna gelirsek, malt bence kullanılmalı. Malt, yuttukları tüylerin bağırsaktan kolayca atılmasına yardımcı oluyor. Ben gerekli görüyorum.

Poncimin

Kendim Acana Pacifica kullanıyorum. Acana'nın üst serisi kısır kedilere de verilebilir. Üst serileri Grassland, Pacifica, Wild Prairie. Arkasındaki besleme tablosunda "Tam Beslenme", "Kilo Vermek İçin Beslenme", "Kısır Kediler için Beslenme" şeması var. Uygun şekilde gram olarak belirtmişler. Ona göre verirseniz sıkıntı olmaz. Üst serisi tabiki içerik olarak daha öndedir. İnternetten buldum beslenme şemasını bakabilirsiniz oradan. Kısır Kediler için olan sondan bir önceki.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTHv_Yv1S2hCD1YFeH081c9APb8yJUVsf9HFA&usqp=CAU

eneskolon

Teşekkürler konuyu inceledim bazı kişiler kısır kedide olsa grassland veya pacifica verilebilir diyordu versem sorun olurmu yoksa kısır mamaya devam mı etmeliyim

duman_cat_world

@Poncimin
Aynen, dün o postu ben açmıştım :)

Lils

Vitamine gerek yok bence acana gayet kaliteli bir mama.
Benim kedimin dışkısında malt kullanmasam bile tüy oluyor ve hiç tüy kusmadı. Bu yüzden kullanmıyorum. Eğer tüy kusma probleminiz varsa ya da dışkısında tüy çıkarmıyorsa malt kullanmak iyi olur.

mrcasper

Eğer kaliteli bir mama kullanıyorsanız gerek yok malt veya çim yeterli olacaktır

Renklipati

Malt verin bende veriyorum acana grassland kullanıyordum şimdi kısır mamaya geçtim dönüşümlü olarak verebiliriz bende öyle yapacağım grassland pasifica tüm yaşam evreleri için kısır kediyede uygun

dilanbulent

Eğer iyi bir mama kullanıyorsanız ekstra vitamine gerek yok.
Malt ise bir vitamin türü sayılmamalı bence, kesinlikle kullanılması gerekir maltın.

Zehranazz

Vitamine gerek yok ama malti düzenli kullanın

surayilmz

malt 1 yaşını geçen her kediye verilmeli bence de :)

Kullandığınız marka kaliteli eğer kedinizin herhangi bir hastalığı yoksa extra bir vitamin takviyesi kullanmanıza gerek yok ama maltı düzenli vermelisiniz. Malt kendilerini yalarken yuttukları tüyleri dışkı yolu ile çıkarmalarını sağlar.

Kullandığınız mama zaten kaliteli fazla vitamin kullanımına karşıyım zaten sadece tüy yumağı için malt kullansanız yeterli olacaktır 🐾