Dişi Kedim Scotish Fold Kilo Almıyor Ne Yaptıysam Lütfen Yardım...

gulgez06

ACANA FİRST FEAST & N&D KUZULU BU MAMALARI SEVEREK YEMEDİ MALESEF EN SON PROPLAN KITTEN ALMIŞTIM ONU SEVDI ŞUAN N&D KUZULU İLE KARIŞIK KULLANIYORUZ GIMCAT MULTIVITAMIN & VIYO ÜRÜNLERİNİ DENEDIM &AMINOSOL & BALIK YAĞI DENEMEDİĞİM ŞEY KALMADI 2. KEDİMDE VAR STRESE MI SOKUYOR ACABA ARADA BOĞUŞUYORLAR 2. KEDİMİN KİLOSU ÇOK ÇOK İYİ KIZIM SONRADAN KİLO VERDI DİŞİ KEDİM 3100 KG DAN 2.300 KG A KADAR DÜŞTÜ YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM... Kısa süre odalarını mı ayırayım evde serbest geziyorlar birisi erkek birisi dişi. Kedimi kilosu düşük olduğu için kısırlaştıramadım da lütfen yardım bayağı mamada denedım kafam karıştı artık veterıner de kızdı artık değiştirmeyin diye. Strestense odalarını ayırmak mantıklı olur mu ?

8 CEVAP

psabrk

Sizin sürekli mama değiştirmeniz bile onu etkileyebilir kediler fazla değişimden hoşlanmaz.
Bir mama seçin ve o mamadan devam edin kilo almasını istiyorsanız proplan markasının yetişkin kedi maması çeşitlerinden herhangi bir mamasını kullanabilirsiniz ideal kilosuna ulaşacaktır.Proplan kilo aldırıyor çünkü.
Eğer birbirlerine alışıklarsa ve oyunlar felan oynuyorlarsa onları ayırmanız ikisi içinde ayrı bir stres olacaktır o yüzden bunu yapmanızı önermem.
Kısırlaştırdıktan sonrada devam edeceğiniz mamayı alıp devam edersiniz.

gulgez06

Çok teşekkur ederim bilgilendirme için anlaşıyorlar sadece sabahları erkek kedim dişi kedimle çok uğraşıyor zayıf olan kedimde tıslıyor ona uzaklaştırmaya çalışıyor erkek kedimde ısırıyor dişi kedimi normalde ısırma bilmez ama dişi kedimle uğraşıyor. Dediğiniz gibi tek mama dan devam edeceğim mamalarını da ayıramadım bu gidişle oğlum obez olcak o çok kilo aldı dişi kedimde tık yok :( 🐈🐈

psabrk

Rica ederim.
Sizde durumlar karışık biri kilo alsın derken ötekini obez etmeyin dikkatli olun :D
Dediğim gibi proplan verirseniz kilo aldığını net göreceksiniz.

irmtnc3

Bizde de aynı sorun vardı benim kedim dişi tekir evde tek duruyor başka kardeşi arkadaşı yok 9 aylık olduktan sonra iyice hareketlendi ve 1,5 kg verdi ne verdiysek kilo almadı biz royal canin sensible 33 kullanıyorduk. En sonun da kısırlaştırlaım kilo alsın dedik. 11 aylıkken 1.900 kiloyla amiliyata girdi kısırlaştırdık şu an nd ringa balıklı ve portakallı kullanıyoruz Rc kullanırken serbest besleme yaparken şimdi öğünle besliyoruz ve baya kilo aldı suratı falan toparladı Bence veterinerinize danışıp kısırlaştırabilirsiniz kilo almada etkisi oluyor

gulgez06

8 aylık erkek kedim 5 kg oldu.

gulgez06

Kafalar epey karışık valla birde yesin dişi kedim diye fazla fazla koyuyorum ölçü kullanmıyoruz :( 😍

gulgez06

@İRMTNC3 TEŞEKKUR EDERİM BİLGİNİZE . İnşallah sizin dediğiniz gibi olur öğünlü beslemek daha mı iyi serbest beslemekten. Gerçekten bu durumlarına çok üzülüyoruz (: Size de yavrunuza çok geçmiş olsun musmutlu patiler

Bence kediniz mamadan kaynaklı değil genetikten kaynaklı olarak kilo almıyor olabilir mesela benim kedimde kilo almıyor her zaman aynı kiloda veterinere sorduğumda bazı kedilere ne versenizde hep aynı kiloda kalır demişti bu yüzden bende artık pek dert etmiyorum kilosunu