Kilolu Bir Kedi Yaş Mamayı Daha Mı Az Tüketmeli?

Bir kedinin kilo almasını yaş mama mı kuru mama mı daha çok sağlar?

Veteriner hekimimiz kuru mamanın yaş mamadan daha fazla kilo alımını sağladığını söylemişti.

10 CEVAP

beyzathemoc1

alakası yok yaş mamanın kalorisi daha az zaten su oranı çok olduğundan kısır kedi yaş maması verin kuru mamayı ölçülü kullanın yeter yağ oranı yüksek olmasın ikisinin de

Pamuk12390

Yaş mamanın nem oranı daha fazla kalorisi de daha az bu yüzden daha az kilo aldırır diye biliyorum

Palyaco

Yas mama kilo aldırmaz kuru mama daha çok kilo aldırır

Evet az tüketmesi lazım yoksa obez olur 🌸🎈

Gimlihanim

Evet yaş mama daha çok kilo aldırır diye biliyorum.

Lils

Yaş mama ve et daha çok kilo aldırıyor çünkü kediler daha çok sevdiği için fazla fazla yiyor. 100 gramlık yaş mamayı 3-4 öğüne bölerek 2 gün içinde tüketmesi daha mantıklı bence. Yaş mama yiyince kuru mama miktarını biraz azaltırsanız bir sıkıntı olmaz bence.

simbakedi

yas mama verme sikliginiza bagli tamamen. gunde 2 yas mama + kuru mama verirseniz ikisi de kilo alimini saglar. eger haftada 1-2 kere veriyorsaniz etkilemez. ana ogunu kuru mama cunku yas mama arada yedigi bir odul neden kilo aldirsin?

keşke benımde kedım kilolu olsa

bence bir alakası yok çünkü benim kedim asla kilo almayan bir kedi ve ben haftada 2 paket yaş mama veriyorum öyle olsaydı kiloda alırdı büyük ihtimalle

theyusra

yaş mamayla alakası yok, mamanın içindeki karbonhidrat önemli olan.