Kuşlardan Biri Hasta :(

kedimedisever

Amcamın kuşları var biri hasta malesef bulunduğu yerde veteriner yok. Kuşun dışkısı poposuna yapışıyormuş. Tüyleri kabarık bir şekilde duruyormuş,halsiz ve birwz zayıflamış. Ne önerirsiniz? Benden ilaç istedi ama ne götürücem bilmiyorum

4 CEVAP

Ahmetemind

Ne tür bir kuş olduğunu belirtseydiniz daha iyi olurdu. Türden türe göre yapılabilecek şeyler farklı olabiliyor.
İnternette "kuşun dışkısının poposuna yapışması" şeklinde aratırsanız bir sürü görüş çıkıyor zaten. Kuşun türüne göre aratıp o görüşleri okuyup bir şeyler yapmayı deneyebilirsiniz. Çok farklı şeyler önerilmiş.
Tüylerinin kabarık durması ve zayıflaması konusunda ise; vitamin desteği uygulanması mantıklı olur. Aminosol en mantıklı şey olur diye düşünüyorum ben. Alıp suyuna damlatabilirsiniz. Ayrıca kuşlar için sindirimi sistemi düzenleyicileri ve probiyotikler filan da var. Dışkının popoya yapışması konusunda bunlar da yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Bu dediklerimi petshoplarda veya veteriner kliniklerinde bulabilirsiniz muhtemelen. Ayrıca alırken sorarsınız, yardımcı olurlar farklı şeyler önerebilirler

kedimedisever

Muhabbet kuşu. Baktım internette ama bir sürü şey söylenmiş buraya da sormak istedim

Minikmuezza

Poposundaki diskilari temizlemesi gerekiyor.yoksa 2.gun ölür.neden hasta olduguna gore degisir tedavisi :/

kedimedisever

Söyleyim bunu hemen bir de veterinere danışacağım