Kedim Şiddet Gördüğü İçin Çok Ürkek Onun İçin Ne Yapabilirim?

8 aylık bir kedim var. Ama şiddet gördüğü için yabancı insanlara karşı çok ürkek. Eve başka bir insan geldiğinde çıldırıyor resmen. Başka biri geldiğinde rahatlatmak için ne yapmalıyım? Yoksa o insanlar gidesiye kadar odayamı kapatmalıyım?

7 CEVAP

Odaya kapatın geldiklerini bile görmesin bence. Bizimkiler de pandemiden ve ailelerimizden ayrı bir şehirde olduğumuz için insan görmemişlerdi. Geldiklerinde bir kedim inanılmaz stres oldu. Yemek yemedi tuvalete gitmedi. Hala bazen korkar sesten hareketten. Hiç değmez strese sokmaya odaya kapatmak en iyisi

diablerose

o zaten bulur kendine kuytu bi köşe saklanir

Ezgisn

Zamana ihtiyacı var sanırım kediler yeni insan eşya sevmezler ama durum ciddi boyuttaysa veterineriniz sizi doğru yönlendirecektir ben şuan bir bitkisel takviye kullanıyorum stres sorunumuz olduğunu düşünüyorum ama faydası olur mu bende emin değilim 3 gün oldu hala değişiklik göremedim 🤷🏻‍♀️

FfUuRrKkAaNn

rahat bırakın o istediği zaman gelecektir geçmiş olsun

Ballicorekkk

Benim kedimde çok ürkek maalesef hemen saklanıyor zamanla alışacağını düşünüyorum endişelenmeyin. Bi yerede kapatmak bana mantıklı gelmedi insanları görmeli ki alışsın bence

buusracikk

Eve yabancı biri geldiği de kedilerin çoğu saklanır kediniz daha önce şiddet gördüyse eve gelen insanları tehdit olarak algılar ve saklanması gayet doğal. Müdahele etmeyin kendini nasıl rahat hissediyorsa öyle yapsın misafirleriniz gittikten sonra onunla ilgilenin sevdiğinizi belli edin eğer saklanırsa saklandığı yerden çıkarmaya çalışmayın çok sabır isteyen bir durum zaman tanıyın. Masum canlara eziyet edenler de umarım bir gün aynı eziyeti çekerler. Onu o durumdan kurtarıp sahiplendiğiniz için Allah sizden razı olsun ❤

Ezgyzcc

Sakinleştirici maltlar var benim bi arkadaşım kullandı ayrıca bi süre rahat edene kadar sosyalleşmemesin de fayda var bence