Ne Tür Mama Seçmeliyiz.

Anonymus998421

Bir çok mama markasında kuzu etli,somonlu,tavuklu hatta bazılarında geyik etli vs mama çeşitleri var.Kediler için en iyisi hangisi acaba.Doğadaki beslenme tarzlarına göre nasıl tercih yapabiliriz.

8 CEVAP

Basakdd6

Ben sokakta baktığım kedilere balıklı ve tavuklu mama almıştım daha önce tavuklu mamayı daha iştahlı yemişlerdi evdeki kedim için de kuzu etli kullanıyorum o da seviyor tavuklunun mantar yaptığını duydum o yüzden denemeye korkuyorum

simbakedi

dogada ne bulurlars yiyorlar o yuzden istediginizi alin. ben 5 kilolar halinde aliyorum. bir ay tavukluysa bir ay baliklisindan aliyorum. cesitlilik yaratmak icin. ayrica kedimin hindiye alerjisi var mesela. hindili tercih etmem. bazi kedilerin de tavuga, baliga vs oluyor. o zaman bu cesitler kolaylik sagliyor. bir de gordugum kadariyla benim kedim beyaz et daha cok seviyor. kuzulu yerine balik ve tavuklu aliyoruz genelde

gizemdr

benim kedim kuru mamada bir tek tavukluyu severek yiyor o yüzden onu tercih ediyorum. her sabah birkaç kaşık yaş mama da veriyorum. onları kuzulu somonlu vs tercih ederek dengelemeye çalışıyorum.
balıklı kuru mama (hills) benim kedimde ağız ve dışkı kokusuna neden oluyor. tavuklu olan da bazılarında alerji yapabiliyormuş, bizde bir sorun olmadı.

gizemdr

bir de kedi için de aynı mı bilmiyorum ama veterinerim köpek için yazın kuzulu mamaya geçmemi söylemişti.

FfUuRrKkAaNn

Her kedinin kendine ait bir damak tadı vardır ondan dolayı deneyip görmek gerekir

duman_cat_world

Hangi aromayı seçtiğiniz cok önemli değil önemli olan kedinizin sevip sevmemesi. Kedinizin tadını sevdiği kaliteli mamayı bulunuz. 🙏

duman_cat_world

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/95994-en-dogru-kedi-mamasi-seciminde-dikkat-etmen-gerekenler

Önceden mama seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bir post açmıştım, okumanızı öneririm. 👆

duman_cat_world

gizemdr
Her sabah birkaç kasik yas mama vermeniz kedinin dis sagligini olumsuz etkiler ve susatır, haftada 1-2 kere 80-100 gr vermeniz daha dogru olacaktir.