Sağlam Kedim Veterinerde Ex Oldu

OnurYILMAZ

1 yıl 1 aylık kedimi veterinere traş ettirmek için veterinere getirdim. Kediniz iğneden ex oldu dediler. Hukuken ne yapmam gerekiyor?

14 CEVAP

diablerose

her anestezide ex olma riski var. kediler anestezili veya anestezisiz, eve tuyu az dökulsun veya hayvan serinlesin diye tiras edilmemeli. kedi sahipleri bunu bilmiosa veteriner bilgi vermeli ve tiras etmemeli.

Buketbayraktar

Her anestezinin ölüm riski vardır. Bu kısırlaştırma öncesinde bildirilir testler sorunsuz çıksa bile bu ihtimalin olduğu söylenir. Kısırlaştırmada bile aklım gitti ameliyat bitene kadar. Keyfi bir amaç için anestezi verdirmeyin. Keyfi olarak traş yaptırmayın. Bunu herkese söylüyorum. Başınız sağ olsun. Belge imzalatmadılarsa derneklerle görüşün. İmzalattılarsa zaten kabul etmiş oluyorsunuz

buusracikk

Başınız sağ olsun 😔 anestezi verilirken önce kan tahlili yapılması gerekiyor ve kedinin kilosu gelişimi çok önemli aynı insanlarda olduğu gibi ona göre dozajının ayarlanması gerekiyor. Haytap, hayvan hakları koruma derneği, belediye vs iletişime geçebilirsiniz veterinerler odasına da mutlaka bildirin. Onlar da bir can ve herkes veteriner olamıyor maalesef hakkınızı sonuna kadar arayın

missAybuke

Nasıl ya tıraş için götürdünüz ve kediniz öldü mü dediler? İnsan kafayı yer. Tıraştan önce imza attırdılar mı hastanelerde bize attırıyorlar ya operasyon öncesi? Çok üzücü bu arada kusuruma bakmayın, başınız sağolsun.

Renklipati

Kısırlaştırma operasyonu olurken de kağıt imzalıyoruz şayet sizde tıraş öncesi imza attıysanız tüm sorumluluğu kabul etmiş olursunuz umarım atmadınız, ayrıca anestezi kediler için çok büyük risk taşıyor helede kilosuna göre verilmesiyle testleri yapılmadıysa
Veteriner odası oluyor her ilin oraya şikayet edebilirsiniz..
Başınız sağolsun çok üzücü bir durum belki bu yazınız tıraş etmek isteyenler içinde örnek olur

Hilalllllll

Ex ne demek ilk defa duydum da? 🐾🤔

buusracikk

@Hilalllll maalesef hayatını kaybetmiş. Exin anlamı budur.

Gimlihanim

Anesteziden once testler yapılır. Ancak bu testler yapilsa bile birsey olmayacağının garantisi ne yazık ki yoktur. Bu yüzden riskleri kabul ettiğinize dair belge imzalatılır. Eğer imzalamadıysanız riski kabul etmemis oluyorsunuz. Bundan dolayi ilgili yerlere basvurabilirsiniz.

diablerose

hmm.. kediniz hasta miydi? tedavi amacli mi tiras etceklerdi

Hilalllllll

Yaa çok üzücü bir durum başınız saolsun

Gimlihanim

Başınız sağolsun. Çok üzücü bir durum. Allah kimseye yaşatmasın. Malesef ki herkes veterinerliği hakkıyla yapamıyor.

Ozzey

Basiniz sagolsun. Benimkide az daha gidiyordu iki yil onceo dan berihicbir sekilde veterinere tras ettirmiyoruz
Cok fazla tuylu. Mecbur kalirsak biz kendimiz yapiyoruz sessiz tras makinesi aldik.iki kisi sorunsuz tras yapiyoruz seviyor hayvan da soun cikarmiyor.tuketici heyetine sor. Ama uzulme hepimizin bir suresi var onunki de o kadarmis. Sukur guzel anilariniza. Sukur senin gibi sahibi varmis.Allah rahmet etsin. Sana da sabir versin.

Anonymus998421

Dava açma şansınız var ama bu zamana kadar ne davalar açıldı bazılarına hiç bir şey olmadı.İnşallah bir an önce layığını bulur.Bir veteriner işini düzgün yapmıyor ve bir can hayatını kaybediyor resmen :(

sultansbutler

hukuki olarak ne yapılır bilmiyorum ama kedisini illa tıraş ettirmek isteyenler (keyfi ya da kıtıklardan dolayı) ilk önce anestezisiz tıraş yapılan pet kuaförlere götürsün. eğer pet kuaförün zapt edemeyeceği kadar hırçın ise ve kıtık varsa o zaman veterinere başvurun. onun dışında tıraş ettirmeyin