Eski Mamayla Yeni Mamayı Karıştırmak

ilknurgulmek

Kedim şu an felicia kuzulu mama yiyor bir de somonlusunu denemek istedim ama veteriner sindirim problemi yaşamaması için eski mamadan direkt geçiş yapmamamı söyledi fakat eski mama kuzulu yeni maması somonlu onları şimdi karıştırıp versem o da sıkıntı yaratır mı nasıl yapmam lazım?

7 CEVAP

simbakedi

zaten gecis olacagi icin sorun yaratmaz ben de nd ocean ile tavuklu narlida kademeli gectim sorun yasamadik.

pablopicasso

1/3 yeni 2/3 eski mama ile kademeli geçiş yaparsanız sıkıntı olmaz.

Tavukludan somonluya geçiş yapmış biri olarak naçizane tavsiyem🥰

diablerose

kediler o kdr gurme degil, kuzunun yaninda somon olcak sey mi, diye dusunmezler, yeter ki her iki mama da ayri ayri hosuna gidecek tatta olsun :)

Anonymus998421

Sonuçta her ikisi de kuru kedi maması bence çeşidi fark etmez.Bence bu iki mamayı karıştırıp verebilirsiniz.

Pamuk12390

☘️1-2. Gün %75 eski mama %25 yeni mama. ☘️2-3-4 Gün %50 yeni mama %50 eski mama. ☘️ 4-5-6 Gün %25 eski mama %75 yeni mama. ☘️7. Gün tamamen yeni mama ben bu şekilde yapıyorum mama değişimini

ilknurgulmek

Tamamdır o şekilde yaparım teşekkür ederim 😊

ilknurgulmek

Evet de veteriner sindirim sorunu yaratır dediği için emin olamadım teşekkür ederim tekrar 😊