Lütfen Çok Acil!!!

Hilalllllll

Bahçede beslediğimiz 3 aylık erkek bir yavru var az önce yatağında yatarken buldum her taraf isal olmuş ağzından kopük akıyor veterinlere götürecek bir durumumuz yok her tarafına kendine gelsin diye su döktük evde yapabilicem bişey var mı?

48 CEVAP

Irmak06

İnternetten araştırıcam biraz bulabilirsem bişiler dönerim.

Irmak06

Parazitlenmiş olabilir yarın sabah en yakın veterinerden iç parazit hapı almayı denersin. (25 tl) ya da şimdi nöbetçi veteriner bulmayı deneyebilirsin. Herhangi Veterineri arasan iyi olur. Para istemezler aramaya. Açana kadar dene bir sürü veteriner. Belediyeyi de ara sor. Dobida isimli youtube kanalına ulaşmayı dene istersen ulaşabilirsen yardımcı olacaklarına eminim.

Irmak06

Zehirlenmiş olma ihtimali çok yüksek. En yakın veterinere gidip göstermelisin hayvanı. Karşılayacak durumunun olmadığını söylersen eminim yardımcı olucak bulursun.

Hilalllllll

Parazit olsa kurt dökmez mi kan gelmiyor artık biraz iyi gibi bilemiyorum ben veterinlerlik bölümünü çok okumak istiyorum ve eğer olurasam aynı benim gibi çocuklar hasta hayvan getiririrseler elimden geldiğince yardım edicem 😭🐾

Hilalllllll

Neyle zehirlendipiğinide biliyorum ki ben kendim zehirleyecek bişey de vermedim anneleri acaba zehirli böcek fare getirdiyse diye düşünmeye başladım

diablerose

burnu da cok şiş görünüyo fotoda

Irmak06

Kameraları kontrol ettirin. Ne olduğunu anlama şansınız yükselir. Müdahale edilmezse yaşama şansı çok düşük kedinin.

Hilalllllll

Tabii

Renklipati

İlle zehirlediler olarak düşünmeyin zehirli onlara zararlı bir otta yemiş olabilir daha 3 aylık etkilenmiş belli zehirli bir madde yediği isali var ağzı köpürmüş

Hilalllllll

Yok burnu normal yoğurt versem işe yarar mı

Irmak06

Takip ettiğim birkaç sayfaya sordum.

Irmak06

Bence zehirlenme gibi belirtilerine uyuyor. Kameralara bakın isterseniz. Yememesi gereken bir şeyi yemiş olabilir. Umarım zarar görmeden atlatır. Sabah götürebilirsen veterinere götürmeyi dene.

Irmak06

Attığım sayfalar dönüş yaparsa söylerim

Irmak06

Şimdi nasıl kedi? Zehirlenme nedenini bulman önemli tedavisi için.

Renklipati

Rahat sıcak bir yere al birde birşeyler yedirmeye çalış yaş mama seviyorsa ver inşaAllah güzel haberini verirsin biran önce iyileşir minik