Lütfen Çok Acil!!!

Hilalllllll

Bahçede beslediğimiz 3 aylık erkek bir yavru var az önce yatağında yatarken buldum her taraf isal olmuş ağzından kopük akıyor veterinlere götürecek bir durumumuz yok her tarafına kendine gelsin diye su döktük evde yapabilicem bişey var mı?

48 CEVAP

Superisi814

Ah cocugum yaa.Yasadiginiz yerde barinak veterineri varsa ona ulastirin.Acil igne yapilmasi gerek..
O da yoksa bir klinige ulastirin.Allah askina her dakika bir kayip.

diablerose

veterinere whatsapptan yazin ayni boyle resimle beraber.

Anonymus998421

Bence veterinere götürmek şart.Belki sokak kedisi olduğu için yardımcı olurlar.Aynı zamanda bağış da toplanabilir sosyal medya üzerinden.Sonuçta bir can söz konusu.Belli ki bir şey olmuş.

Renklipati

Burdan hiç bir şekilde müdahale edemeyiz zehirlenmiş gibi bişey yedi ona dokunan bilemeyiz işgali var şuan durumu çok kötü zaten 3 aylık en riskli dönemleri yavruların bizede bilgi verin mutlaka inşaAllah kurtulur Yavrucak 🙏

diablerose

sehirdisi da olur, butun klinikleri tek tek arayin. iclerinden biri açana kadar. kusmasi kedi icin iyi bisi olabilir belki. demek ki bunyesi atmaya calisiyor diye dusunuyorum

beyzathemoc1

yumurta sarısı+bol su taktiğini deneyin

Hilalllllll

Şuan iyi 1 saat önce kafası titriyordu geçmiş artık poposundan isal gelmiyor

koalandalago

Kedilerin agzindan kopuk akmasi durumu genelde zehirli toksik bir seyler yendiginde oluyor diye okumustum. Bunun icin de cozum yolu sulandirilmis aktif komur. Ama ishal de soz konusu oldugu icin cok daha ciddi bir sey olabilir. Halinizi anliyorum ama yapilabilecek en guvenli sey veterinere goturmek olacaktir :(

Superisi814

Hakikaten acil durum bu zehirlenme..Ya kimyasal bir sey yedi ya zehirlediler..Veterinere ulasmazsaniz ellerinizde can cekiserek ölür.

Hilalllllll

Şu an veterinler yazdık

Superisi814

Insallah insafli bir veterinere denk gelirsiniz ve bu kedicigi kurtarirlar.Guzel haberler almak umudundayim.

Hilalllllll

AMİİN 🤲

diablerose

arayip mesajinizi okumalarini soyleyin?

Irmak06

Sıklıkla ortaya çıkan zehirlenme belirtileri ise şöyle:
Salya akıntısı
İshal.
Kusma.
Solunum güçlüğü
Ciltte şişlik veya iltihap.
Yorgunluk.
Depresyon.
Koma.
Çok yüksek ihtimal zehirlenmiş.

Irmak06

Gönderinin ekran alıntısını alıp güvendiğim instagram hesabına atıp bilgi sorabilir miyim?