Scottish Fold Kedi Sonradan Dik Kulak Olursa?

kedimedisever

Arkadaşımın kedisinin cinsi scottish fold. Baya kırık kulaktı ama büyüdükçe kulakları dikleşti. Hafif uçları kırık gibi ama bakınca dik kulak. Şimdi bu kedi british mi scottish mi biz anlayamadık

20 CEVAP

Phoenix3

Kulak sorusundan cins lincine nasıl geldi yine ya 🤦🏻‍♀️ Cins sahipleri soru soramaz olucak herhalde yakında :/ Ben isyan benzeri bir yanıtınızı görmedim açıkçası. Çok emin olmak istiyorsanız anne babasından da bahsederek veterinere sorabilirsiniz.

kedimedisever

Cins takıntımız yok tekir kedilerimiz de var :) sadece kedilerden birinde böyle bir şey olduğu için soru sordum her şeye duyar kasmak zorunda değilsiniz. En hayvan sever sizsiniz tamam.

Palyaco

Biz tüm canlılara bakariz mamaları suyu herseyine bakan insanlarız sokak hayvanlarını her zaman bekleriz ayırt etmeyiz ama bu cins kedi takıntısı olanlar niye acı çeksin iyi bak herseyini yaptır ciftlesmeyi aynı turle yapma hiçbir sıkıntı çıkmaz

iAllMoon

British olsa ne olacak Scottish olsa ne olacak ne cins meraklısısınız ya hayvan severim diye geçinmeye devam edin eziyet çeken kedileri alarak onların üretimini arttırıyorsunuz.

Sıcak ortamlar ve havalar fold kedilerin kulaklarının kalkmasında etkendir. Soğuk iklimlerde fold kedilerin kulakları daha kapanır. Sıcak iklimlerde ise dikleşmeye meyillidir.
Böyle bir şey var bunun dışında kedi gerçekte dik kulaklı olup(yani scottish fold geni olan Fd yi taşımıyordur) kıkırdak gelişiminin zayıf olmasından dolayı küçükken kırık kulaklı gözüküyordur, bu sonradan düzelir şu an sizin yaşadığını durum bu ikisinden biri olabilir.

simbakedi

kiriksa scottish degilse british seyi yapistirilmiyor hemen. annesi babasi dedesi falan her seyi etkili bunda. ne fark eder kedi kedidir iste

FfUuRrKkAaNn

kedi kedidir ne farkeder bitmedi şu cins takıntınız hepsi Allah'ın yarattığı birbirinden güzel canlılar

kedimedisever

Valla hiç üzülmedim scottishmiş britishmiş farketmez neden böyle olduğunu soruyorum konuyu istediğiniz yerlere çekmeye çalışmayın. Duyar kasmak için de yorum yapmayın. Soruya cevap veriyorsanız verin vermiyorsanız işinize bakın. :/ bu işaretin anlamı üzgün işareti değil kafası karışmış anlamamış anlamında üzgün işareti :( budur. Abuk subuk yprum yapmayın

Palyaco

Cins kedi takıntısı olanlar size sormicaz beslicemiz canlıları şu kalın kafaliktan bir kurtulun

seliinkececi

uf ne kadar duyar kasmaya merakli insan var şu sitede? insanlar linclenmek icin soru sormuyor burada, yardim almak icin soruyor, olumsuz bir sey soyleyeceksen hic soyleme kardesim bu nedir ya? ustune ustluk ben kac senedir uyeyim, boyle bir sey yeni goruyorum. ara vermistim bu siteye keske hic girmeseymisim. insanlari bezdiriyorsunuz.

Phoenix3

Scottishlerde kulak dikleşmesi diye bir şey hiç duymadım, ne de olsa kalıtsal bir rahatsızlık. Sorun ne bilemedim açıkçası :/

kedimedisever

İlk geldiği zaman kulakları baya düşüktü. Büyümeye başladıkça dikleşmeye başladı kulakları. Şuan çok hafif eğrilik var ama çok az belli oluyor. British gibi duruyor :/

kedimedisever

Sıcaktan dolayı olduğunu düşünmüyorum yani sonradan tekrar düşecek gibi değil. O zaman aslında british mi oluyor :/

Eğer ebeveynlerinden biri scottish fold ve diğerinde dik kulaklı bir kedi ise ve bu iki kediden dik kulaklı olarak doğdu ise ​scottish straightdir.

Normalde böyledir ama yavrunun kulaklarında hala hafif bir kıvrım var diyordunuz bu da şüphe ye düşürdü beni emin değilim🤷‍♀️bazı foldların sizinki gibi kıvrımları çok az oluyor ve straight olarak adlandırılıyor ama aslında Fd geni taşıyan bir fold. Genlerine bakana kadar muammalı kalıcak kafaya takmayın kedi kedidir.

Oqrenerde06

Yazları kulakları hafif dikleşir kışın tamamen kapanır konunun özeti sorunun yanıtı budur.