Tuccar Veterinerler

diablerose

arkadaslar, 6 ay oldu kedimi sahipleneli, cok sukur her masrafina yetisiyorum ancak bazi seyler beni rahatsiz ediyor. mesela bi kizariklik icin gidiyorum, bu urunu kullan gecmezse bi hafta sonra yine getir diyor. urun 50 lira. aliorm. internette bi bakiorm 25 lira. urun napio diye bakiyorum, basit otesi bi urun. karbonatla silsen ayni sey. tahliller mahliller zaten bi sürü masraf yapmısım, simdi bu dandik urunu niye bana sattin. bende de hata var, sormam gerekir ama ben veterinere gidince kedim streslendiginden ben de stresleniorum. sormayi unutuyorum. artik o kadar irite oldum ki aşi zamani gelince bile yaptirmak icimden gelmeyecek kivamdayim. sadece vet masrafi aşılar haric bugune dek 1900TL tuttu. merak ediyorum insanlar ögrenci halleriyle nasi yetisiyor bu veterinerlere. tedavi bittiginde gereksiz masraflari ancak anliorum ve gec oluyor. ve hala da tedavisi bitmedi. mama olarak da kedimin razi oldugu en kaliteli mamayi kullaniyorum ki veteriner masrafi az olsun diye. ama durumlar boyle. tum bu vetler googleda begenilmis yuksek puanli bi de. daha uyguladiklari ilacin kullanim talimatina uymuyorlar. siz nasil seciyorsunuz veterineri, kazıklanmadan cikabilio musunuz klinikten

19 CEVAP

Renklipati

Ben şimdiye kadar veterinerden bir çöp almadım,bizimkisi de öyle satmak istemiyor mesela şu iyi gelir adını diyor araştırıp bakıyorum nerde uygun ordan alıyorum, sadece kısırlaştırma sonrası uniqe diye mamayı tavsiye etti kendinde var, sağol dedim acana ile devam edeceğim dedim sustu.. bazan onların her dediğine yumuşak olamamak gerekiyor bir araştırayım diyinki bilsin size zorla birşey satamayacağını

simbakedi

bir tedaviye hemen baslamamaniz lazim bu yuzden. baska veterinerle de gorusmelisiniz. kendi sehrinizde olmasina da gerek yok akil almak icin sadece. bazilari gercekten para tuzagi oluyor. ama insan da ya bir sey olursa diye kediye masraf yapmaktan kacinmiyor. eve donunce o husrani yasiyor. benim veterinerim sansa boyle biri degil. sokak kedisi oldugu icin indirim de yapti basta her seye. lenfleri sismisti vs muayene parasi hic almadilar. ama baska arkadasim her veterinere gittiginde ekstra muayene parasi da oduyor mesela. o yuzden baska veterinerlere de danisilmali. ozellikle deri hastaliklari konusunda ki hatirladigim kadariyla sizinki de oyleydi. biraz kendiniz de arastirmaniz lazim. aslinda lazim degil ama iste karsisinda ona muhtac birini gorunce hemen her firsati kullanan veterinerler var. yapacak bir sey yok ayni seyi doktorlar da yapiyor, bakkaldaki adam da

Unabomberr

Çoğu veterinerin bir halt bildiğini sanmıyorum, bilmedikleri için de deneme tahtası gibi şunu deneyelim ha o olmadı mı şimdi bu ilaçları deneyelim kafasında insanları hem maddi hem manevi sömürüyorlar. Kendi evdeki kedini değil sokakta bulduğun perişan haldeki kediyi götürüyorsun insafsızca ücret çıkarıyorlar sana. Sonra insanlar veterinere gitmek istemeyince burada kızıyoruz ama parası olmayan nasıl götürsün hayvanı, en az 200 lira...

Aslideniz23

Çok haklısınız hiç bir veterinere tamamen güvenmemek lazım yukarıda yazdıkları gibi tedaviye başlamadan önce 2-3 tane veterinere daha danışmak gerek şimdi böyle yazması kolay ama kedilerimiz hasta olunca çok telaş yapıyoruz ve dediğiniz gibi eve gelince bende neden herşeye evet dedim sormadım diye kendime kızıyorum ama sizin gibi oradayken o anki stresle herşeyi unutuyorum bu ay veteriner hatası yüzünden kedimle çok zor zamanlar geçirdik kedim halsizdi enfeksiyon kapmış 5 gün içinde 15 tane antibiyotik enjeksiyon yaptı önce bana da biraz fazla geldi ama veterinere çok güveniyordum ve neredeyse 1 yıldır götürüyordum ve herhangi bir hatasını görmemiştim sonrasında kedimin vücudu şişti ve derisinde yaralar çıktı 5 gün içinde bu kadar enjeksiyonun fazla olduğunu ve enjekisyonun üst üste derisindeki aynı bölgeye yapıldığı için bu şekilde şişliklerin olabileceğini buradan öğrendim kendi her zamanki götürdüğüm veterinerinere mesajla sorduğumda inkar etti hatasını kabul etmedi sonra çok güvenmesem de tedbir amaçlı başka bir veterinere götürdüm o da yüksek ihtimalle enjeksiyon yüzünden olduğunu doğruladı çok şükür şu anda şişlikler iniyor ve yaralar azaldı ama o veteriner yüzünden çok stresli ve zor günler geçirdim ve hem kedimin canı yandı hemde tüm bu yanlış tedaviye 600 tl verdim bu paralar kolay kazanılmıyor parayı da geçtim kedime birşey olabilirdi bende sizin durumunuzdayım eylülden sonra yıllık aşı zamanı geliyor ama şimdiden içimi bir korku sardı ve hiç götüresim yok yeni bir veteriner bulacağım ama bu yaşadıklarımdan sonra ne kadar güvenebilirim ve rahat olurum bilmiyorum

Snzlc

adamlar yolunu bulmuşlar gelenden geçenden para kesiyorlar bizde biricik yavrularımız iyi olsun diye harcayıp duruyoruz işte

teo33

dediğiniz gibi ülkece güven sıfıra indiği için, veterinerlerin pek çoğu da böyle.

çok dikkat etmek gerekiyor.

misal: kısırlaştırmadan önce rastgele birkaç tanesini aradım. biri 2200 tl (nakit) para çıkardı bana, baştan aşağı test ekleyerek. yani normal ücretin nerdeyse 4 katı.

başka misal: biri çocuğuma idrar yolları ile ilgili resmen gereksiz işkence etti. şu an gittiğim veterinerle işi çözdük. ikincisine gitmesem, diğerinin yanlış uygulamasını anlayamıyorsun bile.

Aslideniz23

bu arada çok geçmiş olsun umarım kediniz bir an önce iyileşir eğer yaşadığınız şehirde veterinerlik fakültesi varsa kedinizi oraya götürmeyi deneyebilirsiniz onlar bu kadar kazıklamaz ve bence tedavi için daha tecrübelidirler benimde imkanım olsaydı veterinerlik fakültesine götürürdüm aşılarını ve tedavilerini orada yaptırırdım ama maalesef yaşadığımız yere çok uzak çok geç randevu verdiklerini duymuştum ama eğer yaşadığınız yere yakınsa şansınızı deneyin derim

duman_cat_world

Ben veterinerlerden bir şey almıyorum, almanızı da önermiyorum. Kedim şu ana kadar ilaç kullanmasını gerektirecek herhangi bir hastalığa yakalanması çok şükür. Esenlikler. 🍀🍀

duman_cat_world

Gereksiz pahalıya satıyorlar aynı ürünleri. Ayrıca ben ilk zamanlar tecrübesizdim, veterinerimiz rc kitten önermişti petshopumuz da bayağı övmüştü ... (Zaten rc bin berbat olduğunu öğrenince veterinerimizi ve petshopumuz değiştirdik) Biz de 6 ay boyunca kullandık kedim iştahla yiyordu ben de diyordum ne güzel demek ki kedim tadını seviyor... Meğersem rc fast food gibiymiş de benim haberim yokmuş... Azıcık araştırma yapınca içeğinin berbat olduğunu gördüm, hemen değiştirdim, Nd ye geçtik... Şu anda memnunuz ve yakında Acana deneyimlemeyi umut ediyorum.

Bir olay daha anlatmak istiyorum; veteriner günümüzdü gidip aşımızı yaptırdık ücretini ödeyecektik o an oradaki bayan dedi ki işte somon yağı çok faydalıdır,kedinin tüylerini iyi gelir vs. biz de 130 TL ye aldık bakalım dedik ... Eve gelince tesadüfen internette aynı yağı gördüm, 80 TL ydi... Bir daha da veterinerlerden bi şey almadım...

ruthiees

eskiden kedimi götürdüğüm veteriner bir enjeksiyondan 50 tl alırken şimdi götürdüğüm veteriner 3 enjeksiyon 1 iç parazit hapına 100 tl aldı kedim üşütüğü için götürmüştüm ve sevecen bir şekilde tedaviyi uygulamıştı hatta kedim için mama açıp gözlerini bile sildi her veteriner aynı olmuyor maalesef

Bobur

Kediniz umarım bir an önce iyileşir. Veterinerleri gerçekten iyi araştırmak ve sorgulamak gerekiyor. Bir çoğu gerçekten ya bilgisiz ya da fırsatçı olabiliyor.

diablerose

evet arkadaslar az once klinigi aradim. yukardaki masrafa 1600 TL daha eklendi. iyilesse bu kdr sinirlenmem. gercekten. ama o kadar guven vermiolar ki. 5 gun arayla uygulanmasi gereken ilaci 14 gun arayla uygularsan tedavi uzar, masraf da artar yani.

diablerose

evet deri sagligi icin götürdüğüm 3. klinik. ve bu sefer tecrubeli oldugum icin adama şunu uygula, 4 gun sonra aynını bi daha uygula dedim. ona kalsa ilkinden sonra 7 gun bekleyecekti. ve hatta bu ilaci kullanmayip bambaska bi tedavi onerdi. kediniz genc, kaldirir diyor. kedim genc de ecosin gibi yumusak ve etkili bi tedavi varken ne luzumu var bunyesini yormaya. mantara ilaveten bu seferki vet uyuz tespit etti. gecen seferki de uyuz testi yapmisti ama bulamamisti.

diablerose

allahim şifa ver kedime. wolverine gibi tirnaklarini saplayarak beni herkesin uyudugu saatlerde uyandirmasina bile okeyim. yeter ki saglikli olsun

diablerose

aklima gelmisken daha tedavisini bitirmeden hemen yeni biseylerin yolunu yapmaya calistilar dun kedimi almak icin klinige gittigimde. buarada karneler degisti artik diye baslayip, çip gerekiyor diye devam etti. ikisine de dusunmuyorum diye cevap verince yan gozle öbür doktora bakti. boyle bir ac gozluluk gormedim ya. gozunde dolarlar ucusuyordu ki söndürdüm. bu sefer hayir demeyi basardim. sen önce bi tedavisini bitir çipe sira gelene kadar. ve keske sadece hayir demek yerine bunu soyleyip bozsaydim ama aklima gelmedi.