Pro Choice'den Sonra Bozita Mı Matisse Mi?

05tuba

Merhabalar..
Öncelikle sorumun gerekçesi şu. Birkaç gün evvel kedimde hızlıca vücudunda yayılan kellik derecesinde tüy dökülmesi ve kaşıntısı vardı. Bu sayfada açtığım soruda mantar olabileceğini söylediler. Ancak işin iç yüzü başka çıktı. Veterinere gittiğim gibi ilk sorusu hangi mamayı kullanıyorsun oldu. Pro choice 15 kg kısırlaştırılmış somonlu-karidesli mamasını kullanıyorum neredeyse 2 yılı aşkın süredir. Şimdiye denk tüyleri gayet sağlıklı parlaktı. Ne olduysa sanırım 3 ay önce aldığım aynı marka mamadan kaynaklandı sanırım. Yani demek istediğim şu paket aynı paket ama mama tane boyutları, mama kokusu her sitede farklı geliyor. A sitesinden aldığım başka kokuyor B sitesinden aldığım başka kokuyordu. Ve mama tane şekilleri de farklı geliyordu. Yani sahtekarlık olduğunu öğrendim. Eskisi gibi pro choice marka mamanın ithal mama olmadığını türkiyede üretimi yapıldığını söyledi veteriner. Ve tabii türkiyede denetim yok. Adamlar istedikleri içerikte mamayı son kullanma tarihlerini de kafalarına göre matbaa da bastırıp piyasaya sürüyorlar, biz de gidip markaya para veriyormuş özetle. İşin kötü tarafı yeni mamayı da 2 hafta önce almıştım. Şimdi yeni mama arayışındayım. Bozita mı Matisse mi? Bir de trndyl dan mama almayı önermedi. Hangi siteden almalıyım dediğimde mrkmm sitesini önerdi. Ancak bu sitede matisse yok. Sorum çok uzun oldu farkındayım:( çocuğum bildiğiniz baya baya kel oldu. Canım sıkkın. Mantarı olmadığı için mutluyum çok şükür..
Sabırla okuyanlardan destek ve önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

8 CEVAP

Bobur

bozita mar ka ma ma hem uygun hem de güvenilir bir site. Başta ufak bir paket alıp deneyebilirsiniz.

kuruvasan

Oncelikle geç olsun .Matissede güzel mama nd nin firması tarafından üretiliyor diye biliyorum ama bozita içerik olarak daha iyi bide bende bozita kullandım markmmadan aldım ve sordum bozitanın üreticisimi şirketimi neyse eposta ile orjinalligini doğrularına yani markmma güvenilir bi site bence ********dan alırsanız markmmanın ordada sayfası var ordanda alabilirsiniz ama kendi sitesinden almanız daha iyi olur tabi .

kuruvasan

Geçmiş olsun * yazcaktım yanlış yazmışım:)

ruthiees

bozita kullanıyorum memnunum ayrıca trndyl dan alıyorum hiç ssorun yaşamadım

septikbaykus

Bozita.

05tuba

Merhaba..
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sanırım Bozita mama tercih edeceğim. Yalnız şöyle bir sıkıntı var geyik etli bir mamanın içinde neden tavuk eti var? Anlamış değilim. Geyik eti %8 tavuk oranı %32 Bir de diyelim ki mamayı aldım bu mamaya da alerjisi olur mu? Karar verememek yordu beni

Bozita Feline Indoor&Sterilised Tahılsız Geyik Etli Kısırlaştırılmış Kedi Maması 10 Kg

1 yaşından büyük olan kısırlaştırılmış kedilere özel formüle edilmiş kedi mamasıdır

Bozita Feline Indoor&Sterilised kedi maması düşük enerjisi ile kısır veya evde yaşayan kedilerde kilo kontrolünü sağlar

Kısırlaştırılmış ve evde yaşayan enerji ihtiyacı az olan kediler için özenle hazırlanmıştır
Kaliteli protein içeriğini tahılsız geyik etinden kazanır
Kilosu fazla olan kedilerin kilo kontrolünün sağlanmasında etkilidir
Sindirilebilirliği yüksek olan isveç tavuğu ile üretilmiştir
En seçici kedileri dahi cezbeden lezzete sahiptir
Optimal lif bileşimi ile tüy yumağı oluşumunu engellemeye destek olur
Amino asit ve karnitin içeriği ile yağ yakımını destekler ve metabolizmayı hızlandırır
ß-glukan ve MacroGard ile bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar

KOMPOZİSYON

Tavuk %32 (kuru tavuk %21, taze tavuk* %7, tavuk suyu %4), kuru patates*, bezelye nişastası, ren geyiği (taze hazırlanmış %8), kemik yağı* %5, kurutulmuş sığır eti proteini %4, lignoselüloz * %4, kurutulmuş domuz proteini %4, kurutulmuş yumurta* %2, balık unu* %2, mineraller, kurutulmuş pancar lifi*, hindiba inülin* (FOS %0.63), mannan oligosakkaritler* (MOS %0.2), maya* ( ß-1,3/1,6-glukanlar %0,1). * Doğal içerik

###Katkılar Besin katkı maddeleri: Vitamin A 25000IU, vitamin D3 1800IU, E vitamini 650mg, L-karnitin 50mg, taurin 2000mg, DL-metionin 2000mg, bakır(bakır(II)sülfat, pentahidrat) 10mg; manganez (manganez(II)oksit) 7mg; çinko (çinko sülfat, monohidrat) 70mg; iyot (kalsiyum iyodat, susuz) 0,5 mg; selenyum (selenyum mayası) 0.2mg. Teknik katkı maddeleri: Antioksidanlar.

ANALİZ:
Protein %32, Yağ %14, Lif %3.7, ham karbonat %7.1, nem %10

Palyaco

Bozitayi tavsiye etmem çok tüy döküyor kediler benim kedime iyi gelmedi exclision tavsiye ederim çok çok iyi

Palyaco

Ve sadece bu siteden alirim mamayi en güvenilir taze mamalar bu sitede