(Kaka Fotoğrafları Var Rahatsız Olanlar Bakmasın) Kedim Tekrar İshal!!

Badem22

(1. Fotoğraf ilk hali 2. Fotoğraf tedaviden sonra )

Daha önceden sorduğum soruları gören varsa bilen bilir uzun zamandır kedimin ishali ile uğraşıyorum. Bi kaç aydır kedim ishaldi bunun üzerine 4 günlük bir tedavi gördük. Tedavi süresince bir gelişme olmadı. Sonradan yavaş yavaş toparladı ikinci fotoğraftaki haline geldi yani normaldi. Tam olarak bir hafta normal kaldı dışkısı. Bu gün yine patisini batırmış, gidip baktım yine ishal olmuş. Artık çok üzülüyorum tam iyileşti derken tekrar eski haline döndü. Büyük indirimler, uğraşlar sonucu anca 4 günlük tedaviyi 250tlye yaptırdık. Tekrar aynı iğneleri, hap yutturmayı, ilaç içirmeyi yaşamak istemiyorum. Ne yapmak gerekiyor benim gibi tedavi gördükten sonra iyileşip tekrar eski haline dönenler nasıl bir yol izlediğinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

22 CEVAP

Kevserhaksever

gimcat gastrointestinal paste alarak sindirimine destekte bulunabilirsiniz. Bende özellikle yavruluk dönemlerinde kedimin sık sık ishal olma sorunları ile uğraştım 5 günlük tedavi işe yaramayınca veteriner hekimimiz bunu vermişti sonraki gün geçmişti ishali. Artık ne zaman bu şekilde ishal olsa hemen alır veririm.
günde 1 kere nohut tanesi kadar vereceksiniz zaten kullanım şekli yazıyor üstünde bi denemenizi öneririm.
Belli ki kediniz hassas sindirime sahip o yüzden bunu alın ve deneyin :)

Berrefilizzz

Merhaba yoğurt veya kefir verdiniz mi hiç belli ki bağırsak florası bozulmuş da olabilir insanlarda da oluyo

diablerose

butceme uygun degil demissiniz ancak reflex kullanmak veterinere fazladan 250 tl odemenizle sonuclanmis. buyuk boy royal canin alsaniz ayni hesaba geliyor. hatta belki daha uyguna

Nisaxira_

Yaş mama veriyorsanız biran önce yaş mamayı kesin uzun bir süre vermeyin.Kuru mamanızın son kullanma tarihini kontrol edin ve kuru mamanız neyliyse onu bir süre kenara koyun ve başka bir aromaya sahip mama alın mama da ishal yapmış olabilir insan yemekleri veriyorsanız artık vermeyin.

diablerose

hangi mamayi kullaniosunuz?

edmrcglu

reflex benim kedilerimin hepsini ishal yapmıştı iyi bir mama değil. imkanınız varsa nd yediklerine kakaları çok iyiydi royal canine geçtim onda da fena değil. hills de çok iyi

edmrcglu

anladım fazla kilo alabilirseniz bozita var o da iyi micho mama var *********nın saydıklarımın hepsi reflexten iyi ve bütçenize uygun belki bu saydıklarım olabilir siz de bir bakın ☺

Kevserhaksever

ben veteriner kliniğinden aldım her seferinde yanlışım yoksa 50 60 tl civarında bi fiyata almıştım ama tabii internet sitelerinde belki yarı fiyatına vardır

edmrcglu

bütçenize uygun olabilir yazacaktım eksik yazmışım

kuruvasan

Mamadan olabilir bence alabilirseniz tester mama alın bütçeniz kısıtlıysa felicianin tester mamasını alabilirsiniz eğer mamadansa mama degisitince düzelebilir

diablerose

anladim. yine de royal canin reflexten cok daha emniyetli. buyuk boylarinin kilosu 47 TLnin bile altinda kaliyor. buyuk boylari proplandan daha uygun fiyatlı.

diablerose

ve buarada cok gecmis olsun. acil sifalar dilerim.

Badem22

Geçenlerde 2 kere tabaktaki zeytin yağını yalarken gördüm ondan da olabilir mi acaba ?

Badem22

Ne yaş mama ne de insan yemeği vermiyorum bi ara baya küçük pişmiş et verdim ondan sonra tuvaleti kokmaya başladı . Şuan kullandığımız mamaya tedaviye başladığımızda başladık yani kakası normalken de bunu yiyiordu ama işe yarayacaksa değiştireceğim.

Badem22

Reflex