Mamayı Buzdolabına Koydum Bozulur Mu

miyav88

evet arkadaşlar başlıkta biraz kısa yazmışım ama hemen gelip bozulur demeyin çünkü buzluğa falan koymadım buzdolabını 6 dereceye aldım malum yaz aylarındayız hava 30-35 derecelere çıkıyor bozulma ihtimali yüksek sizce bişey olur mu 6 derecede??

14 CEVAP

Kuru mama mı? Kuru mamaların buzdolabında saklanması önerilmiyor. Güneş görmeyen serin bir yer yeterli. Şu sıcaklarda serin bir yer yok ama bir dolaba koysanız daha iyi kiler gibi

miyav88

@Badem22 veterinerden almadım internetten aldım fakat açık mama olarak aldığım için paketi yok ama markasını veriyim royal canin kısırlaştırılmış kedi maması..

Badem22

Mamanın arkasından şu derecede saklayın gibi bişey varsa ona bakın yoksa arayabiliyorsanız veterinerinizi arayıp danışabilirsiniz. Ya da yakında aşı randevunuz varsa yine gittiğinizden sorabilirsiniz.

Badem22

Veterinere sorabilirsiniz diye söyledim bilir kişi sonuçta kaç derecede saklanması gerektiğini biliyordur heralde.

miyav88

@Ebrugurkaracayir oralarda çok sıcak ya ama ben şöyle düşünüyorum kış aylarındada zaten ev 6 derece soğukluğu görüyor mamaya hiçbir şey olmuyorsa buzdolabındada bişey olmaz bence senin düşüncen nedir??

Hills in sitesinde 38 derece altı yeterli diyor. Direkt güneş ışığı almayan bir yer. Muhtemelen diğer markalar da öyledir. Evler 38 derece yoktur heralde bilemedim. Bazen buzdolabına koyulan şeyler nemlenmiş oluyor. Bir ara ben de koysam mo buzdolabına dedim ama araştırınca vazgeçtim. Ben kilere koyuyorum

miyav88

@Ebrugurkaracayir hmm anladım teşekkür ederim..

Palyaco

Kullandınız mama tahilli bisey olmaz disarda

Snzlc

kuru mamayı buzdolabına koymak hakkında fikrim yok ama dışarda da bozulmuyor. istanbulda yaşıyorum hava sıcak nemli kedimin maması bazamın altına koyuyorum sıkıntı olmuyor

Ikraa

Güneş almayan bir yerde dolap kiler gibi yerlerde saklamanız daha iyi olur ben öyle yapıyorum herhangi bir sıkıntı olmuyor

ilknurgulmek

Kuru mamayı cam hava almayan bir kavanoza koyup güneş almayan bir yere koyarsanız sıkıntı olmaz bence ama buzdolabında saklamayı hiç duymadım

duman_cat_world

Kuru mamaysa eğer buzdolabına koymak çok doğru değil. Kiler veya normal dolap gibi serin bir yere koymanız yeterli. Yaş mamalari ise açtıktan 1-2 sonra tüketmelisiniz. Yas mamalari normak dolapta saklayabilirsiniz, actiktan sonra da bozulmaması icin buzdolabına. 👍

septikbaykus

Saklama kabına koyun buz dolabına kesinlikle koymayın

duman_cat_world

Eksik kalmış, 1-2 gün sonra tüketmelisiniz; diyecektim.