Soru Değil Cozum Yolu :)

Tosbikdumik

Arkadaşlar merhaba günler öncesinde bebeğimle yolculuk yapacağımı ama otobüs firmalarının bagajda kabul etmesi konusundaki sıkıntımı belirtmiştim . Cozum yolunu sizlere sorduğumda herkesin aynı sorundan muzdarip olduğunu ve kimsenin cozum bulamadığını gördüm . Bulduğum kesin çözümü sizlere aktarıp en azından böyle bir sıkıntı yasarsaniz izlemeniz gereken yolu sizlerle paylaşmak istedim . Öncelikle ne esedas nede kamil Koç kabul etmiyor biliyorsunuz . Günlerdir firma firma arayıp önüme çıkan herkese yasal olan bir şeyi anlatmaya hatta tartışmaya başladım ama kimse ikna olmuyor . Firmaların müşteri hizmetlerini arayıp tek tek şikayette bulundum . Aradığımda bütün yetkililer yasal haktan haberdar olduklarını ve sonuna kadar firmalarının da bu taşımayı canı gönülden yapacaklarını söylediler . Şikayet ettiğim otobüslerle birebir muhattap olmadan tekrar bilet alırken sıkıntı yasarsam müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini ve onların orada cozum bulabileceklerini söylediler . Şikayet ettikten sonra tekrar kamil Koçu arayıp bilet aldım ve kedimi sorunsuz bir şekilde kabul ettiler. Tabi uyutmak kaydı ile . Evet Buda hoş bir cozum değil belki ama zaten olması gereken yanı bizlere tanınan hak malesef bu şekilde . Sizlerde aynı durumu yaşadığınızda firmanın müşteri hizmetlerini arayarak şikayet oluşturup onların durumu çözmesini bekleyin . İse yarıyor 😇

4 CEVAP

BerenZ

Nasıl uyutmak? Peki aynı şey yol boyunca zırıl zırıl ağlayan kusan çocuklar için geçerli miymiş?

tyguler

otobus için niye uyutuyoruz ya çok sacma. hani sakinlestirici macunlar falan deseler tamam da bayiltmak nedir ya. gercekten yol byu susmayan cocuklara horlayan insanlari da bayıltalım o zaman. anestezi falan ne kadar tehlikeli, uyanamama riski de var, hem de öyle az bi risk degil.

bilgi için tesekkurler , keşke bunlara daha adam akilli bir yasa getirseler hayvani uyutmsk nedir.

Tosbikdumik

Arkadaşlar kusura bakmayın ben kendimi yanlış ifade etmişim uyutmak derken onlar o şekilde kullandığı icin direk yazdım. Tabiki uyutmaktan kasıt psikoleptik bir jel anestezi falan değil . Veterinerimizden 100 TL gibi bir fiyata aldık yolculukta malesef vermek zorundaymışız . Bir zararı yokmuş sadece üçüncü göz kapakları kapanıyormuş uyuşuk oluyorlarmış böylece yolculuk midelerini de bulandırmıyormuş . Benim kullanacağım promazin adında oral bir jel. Ama sakinleştirici macun kafasında degil bildiğimiz bir ilaç aslında . Atlar ve köpeklerde de kullanılıyormuş prospektüsunde o şekilde yazıyor . Kullandıktan sonra buraya deneyimlerimi yazacağım 🌸
Tyguler kesinlikle öyle . Hepimiz yolculuk yaparken bir bebek ağlamasına koca koca insanların horultusuna hatta çekirdek yenmesine bile denk gelmisizdir . Bebeklerin sesinden rahatsız olunup bagaja mi konuluyor yada bu şekilde sakinleştirici veriliyor mu ki hayvanlardan isteniyor bilmiyorum . Pazartesi akşamı ansitepsik ve yolculuk hakkında güncelleme yapıp deneyimlerimi paylaşacağım umarım sorunsuz bir şekilde geçer her şey 🌸

diablerose

kediye anestezi mi gerekio yani