Havanın Isınması Ve Kedinin Mama Yemesi

syuhel

Kedim normalde olduğundan iştahlı bir kedi . Simdi 6 aylık oldu 1 ay onfe daha fazla yemek yerdi . Şu zamnalar daha az yiyor . İstahsiz değil yiyor ama olduğundan eskiden oldugundan daha az . Sıcaklar yüzünden mi veya büyüdüğü için yemek yemesinde değişiklikler mi oluyor?

7 CEVAP

Irmak06

Yaz aylarında yüksek protein içeren mamalar kedileri rahatsız ediyor (nd mesela yüksek proteinli). Daha düşük proteinli mamayla değiştirmeyi deneyebilirsin.

Irmak06

Bir de suyuna 1 küp buz atabilirsin ama soğukluk ayarlarken dikkatli olmakta da fayda var hasta olsun istemezsin.

FfUuRrKkAaNn

havalar sıcak olduğundan dolayı kediler iştahsız ve halsiz oluyor kuru mamasının yanında soğuk su vede soğuk yaş mama verebilirsiniz eğer bunları yaptıktan sonra iştahsızlık devam ederse hasta olabilir veya kızgınlığa girmiş olabilir

aynı şekilde benim kedimde yemiyor yaa çok sıcak olduğundan

MrMirmir

Sıcaktan bol su içiyorlar dolayısıyla da daha az mama yiyorlar. Hava serinleyince akşam vakitlerinde hareketsizlik, halsizlik gibi anormal bir durum yaşamıyorsanız içinizi ferah tutun kışın tekrar mama canavarı olacaktır. :)
Ayrıca herhangi bir ürünü soğuk vermenizi tavsiye etmiyorum. Hasta olabilir, midesini üşütebilir.
Biz daha önce yaşadık. Üstelik soğuk bir şey vermemiştim, pencereler cereyan yaptığı için olmuştu.

syuhel

@MrMirmir
Ah geçmiş olsun. Gecen hafta bizde yaşadık bu durumu . Midesini üsütmüs ve gun icinde 6 defa kusmuştu . Allahtan cabuk toparladı . Simdi iyi . Gece açık camın önüne uyumuş hasta olmuş Miniş

MrMirmir

O kadar tüy ile insan üşümez diye düşünebiliyor ama üşüyorlar işte :) Sizin miniğinize de geçmiş olsun.
Bizim prenseste 3 günde düzelebilmişti anca.